2-way stávky

2-way stávky (1-2 stávky) sú najjednoduchšou formou športových stávok. Základ tohto stávkového princípu možno vysvetliť rýchlo: tento typ stávky vám ponúka 2 rôzne možnosti výsledku (1 alebo 2), z ktorých si môžete vybrať! V nasledujúcom článku preberieme, akých aspektov 2-way stávkovania by ste si mali byť vedomý a akou stratégiu si zabezpečíte najväčšie zisky!

Lesedauer: 2 min
Themen in diesem Artikel:
  1. Čo je 2-way, tzv. 1-2 stávka?
  2. Aké sú typické 2-way stávky?
  3. Čo by ste mali mať na pamäti pri zvažovaní 2-way stávok?
  4. Je možné staviť na oba výsledky 2-way stávok?
  5. Je možné kombinovať 2-way stávky?

Čo je 2-way, tzv. 1-2 stávka?

Ako naznačuje názov, 2-way stávky (way = angl. spôsob) sú športové stávky, ktoré vám dávajú dve cesty k úspechu. Inými slovami, existujú dva možné výsledky a logicky len dve možnosti pre vaše stávky. Napríklad tenisový zápas má jedného víťaza a jedného porazeného, čo znamená, že existujú zo zápasu dva možné výstupy, z ktorých si môžete vybrať. Toto je klasický príklad 1-2 stávky: víťaz bude buď hráč A, alebo hráč B. Pri tomto type stávky sú vaše šance na úspech teoreticky 50:50. Ale pretože existujú len dva možné výsledky, stávkové kancelárie reagujú na to nižšími stávkovými kurzami než v prípade udalostí s troma alebo viacerými potenciálnymi výsledkami. Avšak ak sa rozhodnete staviť na outsiderov, 2-way stávky môžu priniesť vysoké výhry. Stratégovia, ktorí premýšľajú dlhodobo, stavajú predovšetkým na tieto šance na vysoké výhry a radi stávkujú s týmto typom stávky.

Aké sú typické 2-way stávky?

K dispozícii sú klasické 2-way stávky pre športové podujatia a športy, kde nie je šanca na remízu, čo znamená, že existujú len dva možné výsledky, ako je tomu napr. v prípade tenisu a volejbalu. Okrem stávok, ktoré sa zameriavajú na víťaza daného športového zápasu, všetky ďalšie športové stávky s dvomi možnými výsledkami patria medzi tzv. 1-2 stávky. Zahŕňajú tiež stávky over/under (nad/pod) ako "Bude viac alebo menej ako 1,5 gólu strelených v danom zápase?", ako aj akékoľvek otázky, na ktoré možno odpovedať pomocou "Áno" alebo "Nie", napr. "Bude strelený gól v prvých 15 minútach zápasu?". Ak sa rozhodnete staviť na to, či sa Nemecko dostane do semifinále ďalších majstrovstiev sveta, sú tu dva možné výsledky: buď nemeckí futbalisti postúpia do semifinále alebo nie. Opäť platí, že ide o 2-way stávku. Medzi ďalšie podobné 1-2 stávky partia takzvané stávky typu head-to-head.

Čo by ste mali mať na pamäti pri zvažovaní 2-way stávok?

Mali by ste byť obzvlášť opatrní pri posudzovaní "predpokladaného" výsledku 2-way stávky. Čo tým myslíme? Z veľkej časti si myslíme, že napr. ľadový hokej a basketbal sú ideálnymi kandidátmi na stávky 1-2, pretože po predĺženiach či trestných strieľaniach je vždy jeden víťaz a jeden porazený. Ak však vsádzate na skóre na konci riadneho hracieho času, môžete tiež čeliť remíze. To znamená, že pred vytvorením stávky by ste mali byť opatrní a skontrolovať presne, na čo sa stávky vzťahujú. To isté platí pre vyraďovacie zápasy vo futbale: nezabudnite zistiť, či stávka a/alebo kurzy sa vzťahujú na skóre po 90 minútach, 120 minútach, alebo potenciálne až dokonca vrátane pokutových kopov! Ak stavíte na to, kto nakoniec postúpi z eliminačných zápasov do vyraďovacej fázy pôjde o 2-was stávku.

Je možné staviť na oba výsledky 2-way stávok?

Áno - ale za predpokladu, že svoje stávky podáte prostredníctvom dvoch rôznych stávkových kancelárií. To znamená, samozrejme, že budete potrebovať stávkové účty vytvorené vo viacerých stávkových kanceláriách. Takáto stratégia je výnosná iba vtedy, ak si všimnete veľké rozdiely v kurzoch ponúkaných rôznymi stávkovými kanceláriami. Ak sú kurzy pre oba výsledky 2.00 alebo viac, môžete si zabezpečiť istú výhru. Tu je možný - čisto teoretický - príklad:

  • Tenis | Alexander Zverev vs. Dominic Thiem
  • Stávková kancelária A | Kurz na víťaza Zverev 2.10
  • Stávková kancelária B | Kurz na víťaza Thiem 2.30

Ak s každou stávkovou kanceláriou podáte stávku 10 €, budete sa môcť spoľahnúť na istú výhru 1 alebo 3 €. Ide o scenár, ktorému bude predchádzať dlhý lov prevádzaný pravdepodobne veľkým úsilím s minimálnou odmenou. Takzvané "isté stávky" - inými slovami zaručené stávky, stávky na istotu (angl. surebets) - sú niečím, čo pre vás pravidelne vyhľadávame a prezentujeme na našej webovej stránke.

Je možné kombinovať 2-way stávky?

Prirodzene. Je možné bez ohľadu na typ stávky, spôsobu stávkovania, či športu zostaviť kombinované stávky podľa vášho želania. Nezáleží na tom, či tieto stávky zahŕňajú 2-way alebo 3-way stávky. Kombinácia oboch výsledkov jednej udalosti však nie je, ako už bolo spomenuté, možná.

nach oben