3-way stávky

3-way stávky, tzv. 1-X-2 stávky zahŕňajú športové stávky, ktoré majú tri možné výsledky. Okrem základov vás tiež upozorníme na to, čo by ste mali mať na pamäti predtým, ako umiestnite 3-way stávku a aké stávkové stratégie sú vhodné pre túto formu stávkovania!

Lesedauer: 2 min

Čo je 3-way stávka?

3-way stávky sú všetky športové stávky, ktoré majú tri možné výsledky. To znamená, že máte tri možnosti stávok. Športová udalosť môže skončiť, okrem výhry a prehry, aj remízou. Máte tak naozaj tri možné výsledky, ktoré sa môžu v prípade 3-way stávky vyskytnúť. Za klasické príklady 1-X-2 stávky možno označiť stávky na výsledok futbalového zápasu alebo napr. aj hádzanú. Ako vidíme, šance na úspešnosť budú vždy 1:3. Jedným z dôvodov, prečo sú 3-way stávky tak populárne v porovnaní s 2-way stávkami, aj napriek väčšiemu riziku, je, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretnete s vyššími kurzami. Predovšetkým veľká popularita tohto typu stávky je dôsledkom jedného dôležitého faktu: stávky na výsledok futbalového zápasu sú zďaleka najbežnejším typom športovej stávky.

Aké sú typické 3-way (1X2) stávky?

Najznámejšie 3-way stávky sú tie, ktoré sa zameriavajú na výsledok športovej udalosti, ktorá môže viesť k víťazstvu, prehre alebo remíze. A pre športových tipérov je futbal v tomto ohľade jasným číslom jedna. Ide o klasické stávky založené na vzorci 1X2, o ktorých predpokladáme, že všetci už viete.

  • 1 - víťazstvo domácich
  • X - remíza
  • 2 - víťazstvo hostí

V zriedkavých prípadoch, namiesto X, môže stávková kancelária používať 0 – pričom význam je ten istý (ak nie je uvedené inak). Ak sa zápas, ako v prípade finále pohára, uskutoční na neutrálnom poli, 1 znamená víťazstvo tímu uvedeného ako prvého. 2 je pre tím uvedený ako druhý. Samozrejme, v tejto kategórii zahŕňame VŠETKY športové stávky, ktoré majú tri možné výsledky, a teda pravdepodobnosť úspechu 1:3. Existuje ich veľa. Ako príklad uvádzame nasledujúcu stávku na strelené góly:

  • V ktorej polovici zápasu bude strelených viac gólov?
  • v 1. polčase | Kurz 2.50
  • v 2. polčase | Kurz 2.00
  • v obidvoch polčasoch rovnaký počet gólov | Kurz 3.00

Čo by ste mali mať na pamäti pri zvažovaní 3-way stávok?

Najmä pokiaľ ide o vyraďovacie zápasy vo futbale, musíte byť veľmi pozorný, pred tým ako uzatvoríte vaše stávky. Či sa stávka vzťahuje na výsledok zápasu po uplynutí bežného hracieho času alebo po 120 minútach, vtedy ide o naozaj tradičnú 3-way stávku. Často sa však v pohárových súťažiach stávkové kancelárie pýtajú, kto postúpi do ďalšieho kola. A v takom prípade sa naozaj pozeráme na 2-way stávky. Nechceme, aby ste si ich zamieňali. Môže sa stať, že aj napriek tomu, že tím v zápase zvíťazí, do ďalšieho kola postúpi druhý tím. To znamená, že najmä pri súťažiach pohárov, aby ste predišli zámene, musíte si byť presne vedomí, na čo presne stávkujete.

Je možné staviť na viacero výsledkov 3-way stávky?

Áno - aj keď to závisí od typu stávky, možno budete musieť vytvoriť stávku v rôznych stávkových kanceláriách. Vo všeobecnosti, odporúčame vytvoriť si účty s niekoľkými stávkovými kanceláriami, aby ste mohli vždy využiť najlepšie kurzy a ponuky. Ak chcete tento spôsob používať strategicky na to, aby ste si zaručili isté výhry, odkazujeme na našu časť o istých stávkach (angl. surebets). V uvedenej sekcii pre vás zostavujeme všetky isté stávky, ktoré sľubujú zaručené výhry. Ako ďalšiu alternatívu môžu tipéri na poslednú chvíľu tiež zvážiť viacnásobné stávky, tzv. multi-stávky, ktoré vám umožnia staviť na viac ako jeden výsledok zápasu prostredníctvom jednej stávkovej kancelárie. Okrem toho existujú takzvané stávky s dvojitou šancou, tzv. double chance stávky. V takom prípade máte možnosť staviť aj nasledovne: 1X, 2X alebo 12, čo zvyšuje vaše šance na výhru až na 67 %. Ak si zvolíte uvedenú stávkovú stratégiu, musíte, samozrejme, počítať s nižšími kurzami. Ak vás táto možnosť oslovila, budete si musieť dôkladne porovnať ponúkané kurzy. Koniec koncov, musíte sa uistiť, že keď stavíte, budete vy to, nie stávková kancelária, kto bude profitovať.

nach oben