Ázijské handicapové stávky

Stávky s ázijským handicapomšpeciálnou formou tradičných handicapov. Tento typ stávky sa najviac odvoláva na širokú škálu taktických stávkových príležitostí a väčšiu šancu na výhru v porovnaní s bežnými stávkami na výsledok. Okrem toho stávky s ázijskými handicapmi ponúkajú ďalší potenciálny výsledok v tom, že aj keď je váš tip nepresný, vaša celá stávka, príp. jej časť sa vám môže vrátiť. Stávky s ázijským handicapom sú veľmi všestranné a ponúkajú rôzne možnosti výberu - preto vám chceme predstaviť tento typ stávok, tiež stávkové príležitosti a ako optimálne využiť AH stratégie!

Lesedauer: 8 min
Themen in diesem Artikel:
 1. Čo je presne ázijská handicapová stávka, resp. ázijský handicap?
 2. Čo sú to celé ázijské handicapy?
 3. Ázijský handicap 0
 4. Ázijský handicap 1
 5. Aké sú polovične ázijské handicapy?
 6. Ázijský handicap 0,5
 7. Ázijský handicap 1,5
 8. Čo sú to štvrtinové ázijské handicapy?
 9. Ázijský handicap 0,25 (0 a 0,5)
 10. Ázijský handicap 0,75 (0,5 a 1)
 11. Prečo sú stávky s ázijskými handicapmi tak populárne?
 12. Čo musíte mať na pamäti s ázijskými handicapmi?

Čo je presne ázijská handicapová stávka, resp. ázijský handicap?

Stávky s ázijskými handicapmi - často skrátené na AH - sú veľmi špeciálne a všestranné handicapové stávky. Základný princíp je v podstate rovnaký: Outsiderovi pre začiatok udeliť výhodu, alebo favoritovi nevýhodu, ktorou sa dosiahne väčšia rovnováha/vyrovnanosť športového zápasu, čím sa vytvoria rovnomernejšie a tým aj atraktívnejšie kurzy. V ideálnom prípade sa budú pohybovať okolo 2.00. Logicky je outsiderovi pridaný bonus formou gólovej výhody - inými slovami, do skutočného výsledku sa pridá určitý počet gólov. Alebo naopak: Určitý počet gólov sa odpočíta od skóre favorita. Inými slovami, predpokladáme fiktívne výhody alebo nevýhody, tzv. plus a mínus góly. V dôsledku toho, keď vytvárate stávky na ázijské handicapy, väčšina stávkových kancelárií používa tento systém:

 • Favorit | Označenie ( - )
 • Outsider | Označenie ( + )

Hlavným rozdielom medzi stávkami s klasickými handicapmi a ázijskými handicapmi je, že s ázijskými handicapmi si môžete okrem celých handicapov vybrať aj z polovičných, štvrtinových alebo trojštvrtinových handicapov. V dôsledku toho existuje prakticky nespočetné množstvo príležitostí a stratégií, ktoré môžete využiť prostredníctvom AH. Niektoré z nich vám predstavíme nižšie. Ako naznačuje názov, tento typ stávok je v Ázii mimoriadne obľúbený a je tu dobre udomácnený. Avšak už aj v Európe sa AH stávajú čoraz populárnejšími, keďže stále viac stávkových kancelárií uznáva potenciál tohto druhu stávok. Existujú v zásade dva dôvody: AH sa na jednej strane používa predovšetkým na futbalové stávky, šport, ktorý jasne dominuje na trhu v Európe. Na druhej strane, okrem toho, že sú nevýrazne rozdielne, ázijské handicapy ponúkajú športovým tipérom ďalšiu obrovskú výhodu: zvýšené šance na výhru a možnosť získať vašu pôvodnú stávku alebo jej časť späť. Ako je to možné? V tejto forme stávkovania možnosť voľby výsledku ako remízy neexistuje - čo jednoducho znamená, že vaša stávka sa vám v prípade remízy vráti. Niet divu, že profesionálni športoví tipéri, ktorí sa zameriavajú na bezpečnosť, to radi využívajú vo svoj prospech a stále viac sa usilujú o stávky AH. Týmto spôsobom sa 3-way stávka stáva 2-way stávkou a vaše šance na výhru stúpajú z 33 % na 50 %. To znamená, že pri tomto type stávok sa vyžaduje iba jednoduchá voľba výberu medzi dvoma protihráčmi.

Čo sú to celé ázijské handicapy?

Celé AH majú najbližšie k tradičným handicapom. Vaša výhoda: okrem dvoch výsledkov 1) vyhráte stávku alebo 2) prehráte stávku, je tu aj možnosť 3) vaša stávka sa vráti. Pozrieme sa na to, ako to funguje.

Ázijský handicap 0

Tento variant, ktorý sa tiež nazýva "draw no bet" (= stávka bez remízy), vstupuje do hry, keď stoja proti sebe dva vyrovnané tímy s takmer rovnakými kurzami. V tomto prípade zmizne možnosť remízy. Ak zápas skončí nerozhodne, stávka sa vám vráti. To podstatne minimalizuje rizikový faktor vo váš prospech. Z tohto dôvodu máte len dve voľby (nie tri), čo znamená, že máte šancu 50:50, a teda šancu zdvojnásobiť vašu stávku! Zápas, ako je napr. Stoke City verzus Leicester City, by sa dal tomuto scenáru prispôsobiť, pretože nebezpečenstvo remízy je veľmi reálne.

 • Tip: na Stoke | AH 0 | Kurz 1.85
 • Tip: na Leicester | AH 0 | Kurz 2.05

Bližšie informácie, tipy a stávkové stratégie o "draw no bet" (= stávka bez remízy) môžete nájsť tu.

Ázijský handicap 1

Ázijský handicap 1 funguje veľmi podobne ako tradičný handicap, pričom jeden z tímov začína zápas s výhodou 1:0. Rozdiel je, že máte možnosť návratu vašej stávky späť. Uvedieme príklad: zápas medzi Bournemouth a Chelsea. Máte dve možnosti - na zápas môžete umiestniť stávku AH -1 alebo AH +1:

 • Tip: na Chelsea | AH -1 | Kurz 2.10
 • Tip: na Bournemouth | AH +1 | Kurz 1.80

Predpokladajme, že ste na Chelsea stavili 10 € v podobe AH -1: Inými slovami, jeden gól bude odpočítaný od skutočného konečného výsledku Chelsea. Ak Chelsea teraz vyhrá s viac ako jednogólovou výhodou, stávka je vyhraná a dostanete 21 €. Ak vyhrá Chelsea, ale len s jedným gólom, potom fiktívny výsledok je remíza a vaša 10 € stávka vám bude vrátená. Na rozdiel od toho máte možnosť staviť AH +1 na outsidera Bournemouth. Aké sú podmienky v tejto situácii? Ak Bournemouth vyhrá alebo zápas skončí remízou, vyhráte stávku a dostanete 18 €. Ak váš tím prehrá o jeden gól, prinajmenšom vaša pôvodná stávka vám bude vrátená. V takomto prípade by vaša stávka AH bola prehraná len vtedy, ak Bournemouth prehrá o dva alebo viac gólov. Prirodzene by ste mali možnosť umiestniť stávku aj AH +1 na Chelsea alebo AH -1 na Bournemouth. Logicky by to ale znamenalo, že kurzy by boli veľmi nízke. V dôsledku toho by tieto varianty boli menej príťažlivé a menej zmysluplné.

Aké sú polovične ázijské handicapy?

AH sú založené na rovnakom princípe ako stávky s klasickými handicapmi. V tomto variante je rozhodujúcim rozdielom fakt, že stratíte možnosť vrátenia vašej stávky. Kvôli "polovičnými gólom", ktoré sú pridané alebo odpočítané, je nemožné mať fiktívnu remízu ako jeden z vašich výsledkov. Záver: s polovičnými ázijskými handicapmi sú možné iba dva výsledky - buď je stávka je vyhraná, alebo je prehraná.

Ázijský handicap 0,5

Najzrejmejšou stávkovou stratégiou zahŕňajúcou polovičný AH je buď odpočítať 0,5 gólu (= -0,5) od skóre favorita, alebo pridať 0,5 gólu (= +0,5) ku skóre outsidera. V dôsledku toho sa stávkovanie na outsidera stáva podstatne atraktívnejším. Ako konkrétny príklad tohto variantu uvádzame zápas medzi Evertonom a Watfordom.

 • Tip: na Everton | AH -0,5 | Kurz 1.95
 • Tip: na Watford | AH +0,5 | Kurz 1.95

Everton vstupuje do zápasu ako favorit a dostane handicap v hodnote -0,5. Watford, na druhej strane, je outsider a dostáva polgólovú výhodu. Predpokladajme, že ste vsadili 10 € na Everton. Stávka je vyhraná iba vtedy, ak Everton skutočne vyhrá. Ak zápas skončí remízou, stávka je prehraná. Na druhej strane, ak vsadíte na Watford: Ak zápas skončí remízou, kvôli ďalšiemu polovičnému gólu bude Watford mať na konte víťazstvo a získate výhru 19,50 €. Ak by Watford dokázal reálne vyhrať zápas, samozrejme by ste vyhrali. Stávka je prehraná len vtedy, ak Everton naozaj splní svoju úlohu favorita. Variant AH +/- 1,5 pracuje na tom istom princípe.

Ázijský handicap 1,5

Stávky AH +/- 1,5 pracujú na rovnakom princípe ako +/- 0,5. Jediný rozdiel: Ak sa rozhodnete ísť na víťazstvo favorita s AH -1,5, váš tím bude musieť vyhrať minimálne o dva góly, aby sa zabezpečil úspech vašej športovej stávky. Na druhej strane, ak vsadíte na outsidera s AH +1,5, porážka o jeden gól by znamenala výhru pre vašu stávku. V tomto formáte by bol reálny výsledok 2:1 transformovaný na 2:2,5. AH stávky +/- 2,5, +/- 3,5 atď. fungujú rovnakým spôsobom.

Čo sú to štvrtinové ázijské handicapy?

Štvrtinové ázijské handicapy v podstate zahŕňajú dvojitú stávku. V tejto variante je vaša stávka rozdelená medzi dve stávky AH. V závislosti od zvolenej štvrtinky (napr. 0,25 alebo 0,75), budete vsádzať na dva ázijské handicapy na každej strane. Takto existuje veľa scenárov, podľa ktorých môžete vyhrať. Tie vám podrobnejšie popíšeme nižšie. Na prvý pohľad sa zdá, že tento princíp stávkovania môže byť pre vás dosť mätúci alebo komplikovaný - ale vôbec to tak nie je. Táto tabuľka vám to pomôže objasniť:

Ázijský handicap 0,25 (0 a 0,5)

Ako bolo uvedené vyššie, stávka na ázijský handicap 0,25 v podstate zahŕňa umiestnenie dvoch rôznych stávok. Vaša stávka je rovnomerne rozdelená medzi AH 0 a 0,5. Pre vás to predovšetkým znamená značné minimalizovanie rizika. Dovoľte nám vysvetliť, ako presne taká stávka funguje na konkrétnom príklade. Podľa stávkových kancelárií je FC Bayern Mníchov mierne favoritom nad BVB. To znamená, že najlepšou stávkovou stratégiou by bolo buď dať Dortmundu malú výhodu, alebo dať Bayernu malú nevýhodu. Z tohto dôvodu sa rozhodnete pre AH 0,25, aby ste získali relatívne vyvážené kurzy.

 • Tip: na Bayern | AH -0,25 | Kurz 1.90
 • Tip: na BVB | AH +0,25 | Kurz 2.10

Predpokladajme, že ste vsadili 20 € na predpokladaného outsidera Dortmund - táto stávka bude potom rozdelená - 10 € umiestnených na AH 0 a 10 € na AH +0,5. Ak sa BVB podarí vyhrať zápas, obidve tieto stávky budú úspešné a budete mať na konte výhru 42 € (= 22 € čistý zisk). Ak zápas skončí remízou, vyhráte stávku AH +0,5 a stávku na AH 0 vám bude vrátená. Vaša výhra bude potom 31 €, čo zodpovedá čistému zisku 11 €. Ak Bayern vyhrá, celá vaša stávka bude prehraná. Teraz predpokladajme opačný scenár, vďaka ktorému umiestnite stávku AH -0,25 na Bayern. Ak by favorit vyhral, mali by ste si byť istý 38 € výhrou, pretože oba stávky tiež vyhrajú. Ak zápas skončí remízou, stratíte svoj ázijský handicap -0,5, aj keď dostanete späť vašu stávku z AH 0. Potom ostanete s 10 € z pôvodných 20 €. Ak vyhrá BVB, prehráte obidve stávky a odídete s prázdnymi rukami.

Ázijský handicap 0,75 (0,5 a 1)

Ázijský handicap +/- 0,75, ktorý pozostáva z dvoch variantov +/- 0,5 a +/- 1, je veľmi podobný AH +/- 0,25. Vaša stávka je rozdelená medzi tieto dve stávky. Stávkové kancelárie vidia Southampton ako jasného favorita nad Burnley - ale vďaka AH 0,75, budete môcť získať atraktívne - a niečo, o čo sa usiluje tento typ stávok - veľmi vyvážené kurzy, niekde v rozmedzí okolo 2.00. Znovu predpokladajme, že vsadíme 20 €, ktoré sa potom rozdelia medzi stávky AH 0,5 a 1.

 • Tip: na Southampton | AH -0,75 | Kurz 1.80
 • Tip: na Burnley | AH +0,75 | Kurz 2.10

Inými slovami, šance na zdvojnásobenie stávky sú zhruba 50 %. Ak predpokladáme, že si vyberiete variant, ako je opísané vyššie, a stavíte 20 € na Southampton, ak Southampton dokáže vyhrať s aspoň dvojgólovým vedením, vaše stávky AH -0,5 ako aj AH -1 obe vyhrajú. V takom prípade by vaše výhry dosiahli sumu 36 €. Ak však Southampton vyhrá iba o jeden gól, vyhráte iba AH -0,5. Stávka AH -1 vám však bude vrátená. Inými slovami, vyhráte sumu vo výške 18 €, čo zodpovedá čistému zisku plus 8 €. Ak zápas skončí remízou alebo víťazstvom Burnley, prehráte celú stávku. Ale ako by to vyzeralo, keby ste sa rozhodli umiestniť AH +0,75 stávku na outsidera Burnley? Výhra Burnley, ale aj remíza by stačili na vyhranie oboch stávok a výhru 42 €. Ak Burnley utrpí porážku od Southamptonu o jeden gól, potom bude vaša stávka +0,5 prehraná. Z druhej stávky +1 však bude suma 10 € vrátená. Potom by ste odišli so stratou vo výške 10 €, aj keď by ste aspoň neprehrali celú vašu stávku. Ak Burnley utrpí jasnú porážku (rozdiel dvoch alebo viacerých gólov), prídete o obe stávky. Štvrtinové stávky na ázijské handicapy so +/- 1.25, +/- 1.75 atď. fungujú veľmi podobne.

Štyri ázijské handicapy pre madridské derby v stávkovej kancelárii 1xbet. Čísla 1 a 2 vedľa položky "Handicap" sa vzťahujú na domáci tím (1) alebo hosťujúci tím (2). Hodnoty uvedené v zátvorkách opisujú AHC.

Prečo sú stávky s ázijskými handicapmi tak populárne?

Rastúca popularita tohto typu stávky sa jednoducho nestala náhodou. Jedným z hlavných dôvodov jeho neuveriteľnej popularity na dnešnom trhu je, samozrejme, a ako sme už spomenuli, nižšie riziko v porovnaní s tradičnými handicapmi alebo stávkami na výsledok. Zatiaľ čo klasická stávka, ktorá funguje podľa princípu 1X2, je 3-way stávka, AH je vlastne iba 2-way stávka, s 50 % šancami na úspech. Ďalšia výhoda: Možnosť remízy, ktorá je v stávkovej komunite nepopulárna, ak nie nenávidená, je vylúčená - v tejto špeciálnej forme stávkovania jednoducho nie je miesto pre remízu. Stávkujete len na výhru jedného z dvoch zúčastnených tímov. V prípade remízy vám bude vrátená celá suma alebo polovica pôvodnej stávky. Navyše, ázijské handicapy vám ponúkajú široký výber možností stávkovania. Táto obrovská škála príležitostí je čiastočne spôsobená skutočnosťou, že stávky AH, na rozdiel od stávok s tradičným handicapom, umožňujú stávkovať s celými, ale aj s polovičnými a štvrtinovými stávkami. To ponúka maximálnu flexibilitu všetkým taktikom medzi vami, čo vám umožňuje používať stratégiu stávkovania, ktorá vás najviac oslovuje. Popularita štvrtinových handicapov má veľa čo do činenia so skutočnosťou, že vaša stávka je rozdelená medzi dve nezávislé stávky, čím sa zvyšuje vaša šanca udržať si stávku, aj keď bola vaša predpoveď zlá. V nasledujúcej tabuľke sme zostavili všetky príslušné možnosti a možné výsledky stávok, aby sme vám poskytli lepší prehľad:

Tabuľka: Možnosti výhry ázijských handicapov

Čo musíte mať na pamäti s ázijskými handicapmi?

Najmä začiatočníci by mali zvážiť, či chcú začať s touto o niečo náročnejšou a komplexnejšou formou stávok. Určitý stupeň skúseností v oblasti športových stávok je skutočne potrebný, aby ste mohli odhadnúť, či rôzne stávkové kancelárie ponúkajú dobré kurzy. Koniec koncov: Aj pri možnosti vrátenia vašej stávky v prípade remízy, ani pri tomto type stávok neexistuje taká vec ako 100 % istota! Aby ste našli úspešnú kombináciu pravdepodobnosti výhry, rizika a atraktívnych kurzov, stojí za to študovať a porovnať si rôzne možnosti stávkovania, ktoré sú k dispozícii. Takže: Začnite so širokým prehľadom a potom si vyberte ideálnu variantu, ktorá bude sprevádzať vašu preferovanú stratégiu, a tým využijete rôzne AH stávky vo váš prospech.

nach oben