Dlhodobé stávky

Dlhodobé stávky sú pevným štartérom na stávkovom trhu. Táto stávková forma je klasickou jednoduchou stávkou. V našej Škole stávkovania vám chceme ukázať konkrétne detaily, ako fungujú takéto stávky, ako aj cenné tipy a užitočné stratégie stávkovania.

Lesedauer: 3 min

Aké sú výhody a nevýhody dlhodobých stávok?

Aké výhody má táto forma stávky? Ideálne dlhodobé stávky poskytujú vzrušenie počas celej sezóny. Môžete získať veľkú osobnú výhodu, čítať štatistiky v predstihu a nadobudnete aktuálnu informovanosť a novinky. Absolútnou výhodou sú veľmi atraktívne vysoké kurzy, ktoré získate v oblasti dlhodobých stávok. Odporúčame porovnanie kurzov, keďže rozdiely v kurzoch môžu byť v rôznych stávkových kanceláriách pomerne veľké. Nevýhodou je dlhé časové obdobie, na ktoré sa stávka vzťahuje. To prirodzene pripomína istý faktor neistoty. V súťažiach, ktoré sa odohrávajú v priebehu niekoľkých mesiacov, je celkom možné, že športovci budú zranení alebo vypadnú z iných dôvodov. Vždy by ste si mali byť vedomí tohto rizika. Navyše dlhodobé stávky sa čoskoro stanú nezaujímavými, ak sa vám nepodarí vytvoriť stávku pred začiatkom sezóny. Ak je určitý futbalový tím jasne na čele po 15 kolách, tak už nemá veľký zmysel vytvoriť stávku práve kvôli nízkym kurzom. Na druhej strane si však môžete povedať: Ok - vyzerá to ako bezpečná výhra - prijímam nízke kurzy! Ak chcete vyrobiť rýchle peniaze, dlhodobé stávky nie sú zrejme na to ideálne. Vaše stávky sú zaviazané až do chvíle, kým súťaž skončí. Takže by ste mali radšej premýšľať dvakrát, či chcete naozaj staviť veľa peňazí, alebo skôr nižšiu sumu.

Aké sú dlhodobé stávky?

Ako naznačuje názov, dlhodobé stávky sa odohrávajú (resp. zachytávajú) dlhšie časové obdobie. Možno ich nazvať aj opakom live stávok. Dlhodobé stávky sú ponúkané na všetky možné športy, či už ide o futbal, tenis, basketbal, ľadový hokej, F1 či zimné športy. Stávka sa používa pre dlhšie, sezónne obdobie – o čom hovorí aj samotný názov. Populárnymi príkladmi sú: kvalifikácia EURO alebo Majstrovstiev sveta, príp. záverečná fáza EURO a MS, ligy, „pohárovky“, príp. iné turnaje. Klasická dlhodobá stávka sa zameriava na stávky na víťaza zvolenej súťaže. Preto sa často hovorí o stávkach na majstrovstvá vo futbale alebo iných športoch. Napríklad môžete staviť na to, kto vyhrá Nemeckú Bundesligu, Premier Ligu, ale aj turnaje ako Liga Majstrov či DFB Cup. Dlhodobá stávka v prípade tenisu by napríklad bola postavená na víťazovi určitého turnaja Grand Slamu ako je Wimbledon. Tento princíp funguje analogicky pre všetky ostatné športy: Kto bude majstrom sveta vo Formule 1? Kto vyhrá svetový pohár v biatlone? Dlhodobé stávky sú zvyčajne vytvorené pred začiatkom sezóny alebo pred začatím samotného šampionátu či príslušného turnaja, pretože dostanete najlepšie kurzy. Samozrejme, môžete ich vytvoriť aj v priebehu určitej súťaže. Môžete napríklad staviť na konečného víťaza v semifinále. Potom však zostanú už len štyri tímy (alebo hráči) na výber. Nezabudnite: Stávkové kancelárie reagujú na priebežné výsledky a priamo úmerne tomu prispôsobujú kurzy. Výpočet zisku funguje ako zvyčajne: stávky sú vynásobené stávkovými kurzami. Príkladom dlhodobej stávky, v ktorej sa stávkuje na víťaza súťaže, je tip na celkového víťaza Svetového pohára v alpskom lyžovaní:

  • Marcel Hirscher | 3.50
  • Alexis Pinturault | 4.00
  • Kjetil Jansrud | 6.00
  • Henrik Kristoffersen | 7.00
  • Aksel Lund Svindal | 10.00
  • Felix Neureuther | 30.00

Ktoré stratégie dlhodobých stávok môžete použiť?

Je možné nasledovať mnoho rôznych stávkových stratégií s dlhodobými stávkami. Vyššie sme už spomenuli klasiku, stávkovanie na víťaza súťaže. Okrem toho je tu aj veľa ďalších možností, ktoré vám chceme predložiť. Navyše vám chceme poskytnúť dôležité a užitočné tipy, ktoré vás dovedú k úspechu v stávkovaní.

Využívanie všetkých možností dlhodobých stávok

Vo futbale sa dá napríklad staviť na to, kto vypadne, alebo či určitý tím skončí medzi prvými 3, 4 alebo 5. Okrem toho sú veľmi populárne stávky na strelca: Kto strelí najviac gólov v určitej sezóne v Bundeslige alebo počas kvalifikácie na Majstrovstvá sveta? Okrem toho je možné vytvoriť dlhodobé stávky na základe princípu over/under (nad/pod). Tu tipujete na určitý počet gólov, ktorý stanoví stávková kancelária (či bude presiahnutý určitý počet gólov, alebo nie). Jedným z mnohých príkladov: Strelí Barcelona viac/menej ako 90 gólov v lige? V tomto prípade máme 2-way stávku. Kurzy budú v tomto prípade oveľa nižšie, ako je obvyklé pri tejto stávkovej forme. Ďalšia 2-way stávka by bola head-to-head stávka: Kto skončí nakoniec umiestnený vyššie? Niektoré stávkové kancelárie ponúkajú aj takzvané stávky na trénerov: Ktorý tréner bude najatý určitým tímom? Ktorý tréner stratí svoju prácu najbližšie? Niekedy môžete nájsť aj stávky, v ktorých jasný favorit - v prípade, že existuje jeden – bude/nebude vylúčený/vyradený. Môžete napríklad umiestniť dlhodobú stávku na šampióna nemeckej Bundesligy, kde FC Bayern nie je zahrnutý. Zmysel takej stávky: Stávkové kurzy sú atraktívnejšie pre stávkarov! Futbal má zďaleka najlepšie portfólio týkajúce sa dlhodobých stávok, rovnako ako aj ostatných stávkových foriem. Mnohé z uvedených alternatív možno nájsť aj pre iné športy. V oblasti motorových športov a zimných športov sú dlhodobé stávky tiež veľmi populárne.

Zaujímavé varianty dlhodobých stávok na bet-at-home. Horná časť: Stávka na víťaza Premier League bez klubov Manchesteru. Spodná časť: Kto môže skončiť v top 4?

Dlhodobé stávky: Individuálne alebo kolektívne športy?

Nezávisle od druhu dlhodobej stávky, ktorú ste si vybrali, mali by ste pred vytvorením stávky a výberom tímu vždy urobiť jednu vec: Zhromaždiť si čo najviac informácií. Pred začiatkom súťaže by ste mali vedieť, ktoré prestupy boli vykonané, alebo či došlo k iným zmenám v personáli. Okrem toho je dôležité vedieť o forme tímov alebo jednotlivých hráčov v poslednej sezóne alebo posledných týždňoch či mesiacoch. Existujú zranenia alebo iné problémy? Iba vtedy, keď sú vám známe najdôležitejšie fakty, by ste mali vykonať vašu stávku. Mali by ste si byť vždy vedomí: Individuálne športy sú pri dlhodobých stávkach riskantnejšie, pretože všetko stojí na jednej osobe a tak isto na tej jednej osobe môže všetko padnúť. Ak športovec, na ktorého stavíte, sa v priebehu sezóny zraní alebo potrebuje prestávku z iných dôvodov, vaša stávka je stratená. V kolektívnych športoch je možné lepšie kompenzovať individuálne zranenia. Na druhej strane je jednoduchšie v individuálnych športoch posudzovať formu a predvídať.

nach oben