Draw no bet, tzv. Stávka bez remízy

Takzvané stávkovanie "bez remízy" sa etablovalo v stávkovom programe mnohých stávkových kancelárií, ktoré sú teraz súčasťou ich štandardného repertoáru. Sú obzvlášť populárne pre futbalové stávky. Princíp tohto typu stávok možno vysvetliť veľmi rýchlo: Ak zápas skončí remízou, vaša pôvodná stávka sa vám vráti! Možnosť remízy je vylúčená - stačí staviť na jeden z dvoch súťažných tímov. Všetko, čo je potrebné vedieť o „draw no bet“ - stávke bez remízy, ako nájsť preferovanú stávkovú kanceláriu a aké stratégie sa hodia na tento typ stávky uvádzame nižšie!

Lesedauer: 3 min

Čo sa rozumie pod pojmom „Draw no bet“?

Draw no bets (DNB) sú ekvivalentom ázijského handicapu 0 (= AH 0). Je to spôsobené tým, že mnoho stávkových kancelárií, najmä v neeurópskom svete, označuje remízu 0 a nie X. Podľa toho patrí do skupiny ázijských handicapových stávok. Princíp je jasný: Ak zápas skončí remízou, vaša stávka sa zruší a suma stávky sa vráti na váš stávkový účet. Dôležité: Majte na pamäti, že rôzne stávkové kancelárie používajú odlišnú terminológiu, keď sa odvolávajú na tento typ stávky, aj keď sa vždy jedná v podstate o to isté. To znamená, že okrem "draw no bet", narazíte aj na pojmy ako "no draws" (žiadne remízy), "draw - money back" (remíza – peniaze späť) alebo možno aj "draw - void bet" (remíza – neplatná stávka). Nie je medzi nimi žiaden rozdiel a nemali by ste sa nad tým pozastavovať. Obzvlášť výraz "neplatná stávka" je často zavádzajúci a mätúci. Koniec koncov, len preto, že zápas končí remízou, neznamená to, že stávka je neplatná. Vaša stávka sa vám vráti. Je to, ako keby stávka nebola nikdy vytvorená. Preto anglický názov "Draw no bet".

V bwin máte možnosť použiť formát Draw No Bet nielen pre remízy, ale aj pre víťazstvá domácich či hostí. Ako príklad slúži duel Bundesligy Hertha BSC proti M'Gladbachu.

Ako funguje stávka „Draw no bet“?

Pri stávkovaní bez remízy voľba nerozhodného výsledku zmizne. Ak zápas skutočne skončí remízou, celá vaša stávka sa vráti na váš účet. Čo tiež predstavuje takzvanú možnosť vrátenia peňazí (cash back) - poskytuje značnú výhodu oproti iným štandardným formám športových stávok. Minimalizovanie rizika je jednoznačne pozitívnym aspektom tohto druhu stávky. Nie je to však len kvôli možnosti vrátenia peňazí. Pretože remíza nie je možným výsledkom stávkovania, namiesto štandardných troch máte len dva možné výsledky zápasu. Inými slovami, v okamihu sa 3-way stávka zmení na 2-way stávku. V tomto procese sa vaše riziko minimalizuje a súčasne sa zvyšuje vaša šanca na víťazstvo. Poďme sa pozrieť na zápas v nemeckej Bundeslige medzi Borussia Dortmund a Schalke 04 ako na konkrétny príklad:

 • Výhra BVB 1.25 | Výhra S04 3.60

Predpokladajme, že na BVB umiestnite 10 €. Možné sú tri výsledky: Ak sa Dortmundu podarí vyhrať zápas, dostanete 12,50 € - ako vždy, výška vašej stávky bude jednoducho vynásobená stávkovými kurzami. Ak vyhrá Schalke, prehráte vašu stávku a pôjdete domov s prázdnymi rukami. Ak zápas skončí remízou, stávková kancelária prepočíta váš vklad kurzom 1.00. Teoreticky sa vaša stávka vynásobí 1, čo znamená, že dostanete späť presnú sumu vašej pôvodnej stávky - v našom prípade 10 €. Ak existuje nejaká výhoda, musí v nej byť aj nejaký háčik, však? Vzhľadom na to, že šance na víťazstvo sa zvyšujú, ovplyvní to aj kurzy, samozrejme, čo znamená, že kurzy na stávky bez remízy budú výrazne nižšie. Tu sú kurzy pre 3-way stávku na rovnaký zápas:

 • Výhra BVB 1.60 | X 4.10 | Výhra S04 5.00

Ako stávky bez remízy „Draw no bets“ fungujú v rámci kombinovaných stávok?

Funkcia „Draw no bet“ športových stávok v kombinovaných stávkach funguje veľmi podobne ako pri jednoduchých stávkach. V prípade výhry je DNB prerátaná kurzom 1.00, čo znamená, že je vymazaná z vášho stávkového tiketu - rovnako ako keby ste takú stávku nikdy nevytvorili. To však v žiadnom prípade nerobí kombinovanú stávku neplatnou ako celok! Neznamená to teda, že v dôsledku toho je celá stávka stratená. Či už vaša kombinovaná stávka pozostáva výlučne zo stávok „Draw no bet“ alebo obsahuje len jednu stávku tohto druhu, je to v podstate jedno. Funguje to rovnako. Tu je príklad: Predpokladajme, že ste vytvorili 3-way kombinovanú stávku. Dve z vašich stávok sú úspešné, zatiaľ čo vaša tretia stávka, DNB, skončí remízou. Hoci len dve z troch stávok sú správne, tak či tak vyhráte. Vaša výhra bude vypočítaná v súlade s nasledujúcim príkladom:

 • Tip A Kurz 1.85 | B Kurz 1.60 | C (DNB) Kurz 1.00
 • Celkový kurz 2.96 (1.85 x 1.60 x 1.00)
 • Stávka 10 €
 • Výhra 29,60 € | Čistý zisk 19,60 €

Aké stávkové stratégie môžete využiť pri stávkach bez remízy „Draw no bet“?

Vďaka vyššie uvedenej maximalizácii výhier a minimalizácii rizika sa na európskom trhu stáva čoraz populárnejšia stávka „Draw no bet“. Možnosť eliminovať remízu vo futbale, výsledok, ktorý nenávidí neskutočne veľa športových tipérov, je pre mnohých príťažlivá. Ako ste už určite zaznamenali, existuje veľa tímov, ktoré majú dar na uhranie remíz. V takýchto prípadoch môže byť DNB mimoriadne príťažlivá. Tento typ stávky je tiež dobrým spôsobom na zmierňovania vysokého rizika v kombinovaných stávkach. Prirodzene, najčastejšie sa využíva, ak hľadáte vyrovnaný zápas, ktorý pravdepodobne skončí remízou. Majte však na pamäti, že kurzy „Draw no bet“ sa môžu výrazne líšiť od kurzov, ktoré sú uvedené pre tradičné 3-way stávky na výsledky. To znamená, že odporúčame si starostlivo porovnávať kurzy! Populárnou alternatívou DNB je takzvaná stávka „Double Chance“ (= dvojitá šanca), ktorá vám umožní vsadiť na dva možné výsledky v rámci jednej stávky. Aj keď sú kurzy nižšie, môžete však vyhrať aj v prípade remízy a nebude sa vaša pôvodná stávka vracať späť. Aby sme vám poskytli všeobecnú predstavu o rozdieloch v kurzoch pre oba tieto typy stávok, prestavíme si príklad - Arsenal vs. Tottenham.

 • Draw no bet
  Výhra Arsenal Kurz 1.80 | Výhra Tottenham Kurz 1.90
 • Stávka "Dvojitá šanca"
  Arsenal/X I Kurz 1.45
  X/Tottenham | Kurz 1.30
  Arsenal/Tottenham | Kurz 1.55

Ktorá z týchto dvoch foriem stávok je vhodnejšia, závisí v konečnom dôsledku od samotného zápasu a stávkovej kancelárie. Všeobecne platí, že keď sa pozriete na celkový balík stávkových kurzov, minimalizáciu rizika a šance na výhru, zaznamenávame jasné uprednostnenie stávok bez remízy – „Draw no bet“.

nach oben