Stávky - Dvojitá šanca

So stávku s dvojitou šancou môžete staviť jednou stávkou na dva výsledky jednej športovej udalosti súčasne. Takže táto stávková forma percentuálne zvyšuje vaše šance na výhru, zatiaľ čo však kurzy sú nižšie. Táto obľúbená možnosť je teraz súčasťou štandardného portfólia viacerých stávkových kancelárií a je obzvlášť často používaná pre futbalové zápasy. Ukážeme vám, ako fungujú stávky s dvojitou šancou, a čo ešte o nich potrebujete vedieť!

Lesedauer: 2 min
Themen in diesem Artikel:
 1. Ako fungujú stávky s dvojitou šancou?
 2. Aké sú výhody a nevýhody stávok s dvojitou šancou?
 3. Môžem kombinovať stávky s dvojitou šancou?

Ako fungujú stávky s dvojitou šancou?

Ak chcete vsadiť na dva výsledky jednej udalosti namiesto jedného, využite dvojitú šancu! Na rozdiel od multistávok nemusíte robiť dve jednoduché nezávislé stávky, ale môžete to urobiť jedným tipom. Výhoda je zrejmá: Dvojitá šanca automaticky znamená aj dvojitú šancu na výhru! Tento typ stávkovania je k dispozícii pre všetky tri športové stávky, ktoré sú tzv. 3-way stávkami. Tri spôsoby znamenajú v tomto prípade tri možné výsledky. Najznámejším a najpopulárnejším príkladom sú stávky na výsledok futbalového zápasu podľa vzoru 1X2. Pre dvojitú šancu si vyberiete dva z troch možných výsledkov. Šance na úspech sú úctyhodných 67 %. Celkový počet stávkových možností zostáva rovnaký - stále existujú tri varianty, s ktorými môžete tipovať. Na tip sa vzťahujú dva výsledky:

 • 1X výhra domácich + remíza
 • X2 remíza + výhra hostí
 • 12 výhra domácich + výhra hostí

Kombinácia 12 je veľmi zriedkavo tipovaná v porovnaní s ostatnými dvoma možnosťami. Stávku prehráte iba vtedy, keď tretí výsledok, na ktorý ste netipovali, sa stal pravdivým. Vysoké šance na výhru majú za následok, že kurzy sú oveľa nižšie! Aby sme ukázali, aký veľký je rozdiel medzi "bežnou" stávkou a dvojitou šancou, ukážeme vám príklad z nemeckej Bundesligy - Hertha BSC verzus Schalke 04:

 • Príklad futbalovej stávky formou 1X2
  Kurz: 1 2.60 | X 3.20 | 2 2.80
 • Príklad futbalovej stávky - dvojitá šanca - formou 1X2
  Kurz: 1X
  1.40 | X2 1.50 | 12 1.30

Ako vidíte, kurzy sú oveľa nižšie pre stávky s dvojitou šancou. Avšak, vzhľadom na vysokú šancu na úspech môžete stále dosiahnuť dobrý zisk. Navyše niektoré stávkové kancelárie vám dávajú možnosť umiestniť dvojitú šancu na stávku na polčas. Stávkové kurzy sú často odlišné. Zo skúsenosti sú kurzy, ktoré obsahujú X, nižšie, pretože po prvom polčase je skóre často 0:0 alebo 1:1, ale zápas nakoniec končí víťazom. Jedna z troch možností je vyššia v prípade vyššia možnosti stávky na polčas. Takže by ste si mali definitívne porovnávať kurzy a vybrať si najlepšiu ponuku!

Aké sú výhody a nevýhody stávok s dvojitou šancou?

Výhoda číslo jedna je jasná: Ako naznačuje názov, dvojitá šanca, vaše šance na výhru sú dvakrát vyššie: Premeňte 1:3 na 2:3! Nebezpečenstvo toho, že remízy zničia váš stávkový úspech, môže byť touto stratégiou eliminované. Tento stávkový typ je vhodný najmä vtedy, keď existuje zaváhanie medzi dvomi výsledkami zápasov, ale napríklad viete vylúčiť víťazstvo určitého tímu. Pri športových stávkach s vyššími šancami na výhru vždy prichádzajú nižšie kurzy. Po dôkladnom zvážení šancí a kurzov sa často dopracujete k záveru, že ponuky pre dvojitú šancu sú v celku dobré! Pri niektorých zápasoch môže byť pravdepodobné, že kurzy sú nulové, čo je často prípad výhry favorita a toho kombinácie. Pre 1X alebo 12 Bayernu verzus Eintracht Frankfurt by ste získali skromný kurz 1.01.

Môžem kombinovať stávky s dvojitou šancou?

Áno - kvôli nízkym kurzom, ktorý má rozumné oprávnenie. Môžete si vybrať, či skombinujete tri stávky s dvojitou šancou alebo či chcete pridať stávku s dvojitou šancou na tiket k dvom športovým stávkam iného typu. Čo nie je možné: kombinovať dve stávky s dvojitou šancou, ktoré sa týkajú rovnakej športovej udalosti! To znamená, že nie je dovolené kombinovať výsledky stávok 1X a X2 futbalového zápasu na jeden tiket v kombinovanej stávke – v tomto prípade si stávkové spoločnosti, pochopiteľne, kryjú vlastný chrbát.

nach oben