Fortuna Recenzia – Naše skúsenosti so stávkovou kanceláriou Fortuna a jej hodnotenie

Fortuna je stávková kancelária s dlhoročnou tradíciou na slovenskom stávkovom trhu. Disponuje s licenciou vydanou Ministerstvom financií SR, a teda je legálnou stávkovou spoločnosťou na Slovensku. Fortuna ako spoločnosť vznikla v roku 1990 v Československu. Na online stávkový trh sa na Slovensku dostala v roku 2009. Aktuálne patrí medzi najväčšie stávkové kancelárie na Slovensku ale aj v Českej republike. Okrem online stávkovania ponúka Fortuna aj tipovanie prostredníctvom mobilných zariadení, telefonicky, SMSkou, či na klasických pobočkách. Pre novoregistrovaných zákazníkov má Fortuna k dispozícii vstupný bonus. Ide o bonus na prvý vklad 100 % do výšky 1000 €. V nasledujúcom článku sme pre vás pripravili recenziu stávkovej kancelárie Fortuna. Zamerali sme sa na plusy a mínusy Fortuny. Bližšie špecifikujeme kurzovú ponuku, ponuku live stávok, aplikáciu, zákaznícky servisy, možnosti platby, no nezabudneme ani na užívateľskú optimálnosť, či spomínaný stávkový bonus. Snažíme sa našimi informáciami, testovaním a hodnotením spraviť vaše tipovanie jednoduchším.

Lesedauer: 7 min
Fortuna Logo 100 % až do výšky 1000 € Získajte 100 % bonus na váš prvý vklad do výšky 1000 €! Bonus
Unser Testbericht und unsere Erfahrungen bei Fortuna
88/100 Percentá
Kritérium Hodnotenie
Stávková ponuka 18 / 20
Stávkové kurzy 19 / 20
Live stávky 9 / 10
Bonus 8 / 10
Jednoduchosť použitia 9 / 10
Možnosti platby 7 / 10
Zákaznícky servis 7 / 10
Serióznosť 10 / 10
App / Mobile 10 / 10

REGISTRÁCIA – ako sa rýchlo a ľahko zaregistrovať na stránkach Fortuna?

Registrácia na webovej stránke stávkovej kancelárie Fortuna je jednoduché. Stačí ak kliknete na náš link a my vás presmerujeme rovno na registračný formulár Fortuny. V registračnom formulári musíte vyplniť dôležité informácie ako je: prihlasovacie meno, heslo, e-mailová adresa, vaše meno a priezvisko, telefónne číslo, dátum narodenia, občianstvo, rodné číslo a adresu. Vaše údaje musia byť pravdivé a správne, a taktiež musíte uviesť jeden z identifikačných dokumentov (občiansky, pas...). Ako nový zákazník sa môžete uchádzať aj o vstupný bonus. Informácie o dostupnom bonuse nájdete v sekcii Fortuna bonus.

Fortuna Bonus SK Registrácia v stávkovej kancelárii Fortuna
  • 1. Kliknite na náš link.
  • 2. Zaregistrujete sa na stránke Fortuna.
  • 3. Vyplňte nasledovné údaje: prihlasovacie meno, heslo, e-mailová adresa, vaše meno a priezvisko, telefónne číslo, dátum narodenia, občianstvo, rodné číslo a adresu
  • 4. Identifikujte sa pasom alebo občianskym preukazom.

KURZOVÉ STÁVKY - široká kurzová ponuka, funkcia rýchlostávky

Stávková kancelária Fortuna má širokú kurzovú ponuku. Môžete stávkovať na športové stávky, špeciálne stávky, stávky na virtuálne športy, či na e-športy. V rámci kurzovej ponuky športových stávok má k dispozícii Fortuna mnoho známych aj menej známych športov. Stretávame sa s klasikami ako futbal, hokej, tenis, či basketbal. V druhej línii stojí napr. volejbal, hádzaná či alpské lyžovanie. No nachádzame aj športy ako je bandy, kriket, lacros, snooker, šípky, či dokonca aj šachy.

Stávkový fanúšik môže tipovať s jednoduchými stávkami (sólo stávky), akumulovanými stávkami (AKU stávky), systémovými stávkami, či skupinovými stávkami (maxikombi). Je dobré mať na mysli, že maximálny počet udalostí na jednom tikete je 50. Ak sa rozhodnete vytvoriť stávku, minimálna suma stávky je 0,5 €. Na menej známe ligy vo futbale sme zaznamenali napr. možnosť vytvorenia stávok bez remízy, double chance, tzv. dvojitá šanca, počet gólov, výsledok zápasu, či európsky hendikep. Pri známych futbalových ligách je vypísaná ponuka rozšírenejšia. Môžete stávkovať nielen na počet gólov, ale aj napr. na góly strelené v konkrétnych minútach, či tímy skórujú v oboch polčasoch, príp. či v oboch polčasoch padnú góly a pod. Maximálne výhry v stávkovej kancelárii sú limitované pre všetky stávky na 150 000 € (sčítané výhry zo SÓLO a AKU stávok, expert stávky). V prípade skupinových tiketov závisí limitácia maximálnej výhry od počtu udalostí na tikete. Ide o maximálne výhry od 5 000 do 60 000 €.

Fortuna zaviedla aj funkciu cash out, čo v praxi znamená predčasné vyplatenie tiketu, ešte pred ukončením zápasu. S touto funkciou sa stretávame už aj u konkurencie. Platí pri live stávkach a akumulátoroch, a môžete ju využiť ako na desktopových verziách, tak aj v mobilnej aplikácii, či mobilnej verzii.

V tejto kategórii najviac bodov sťahujeme za chýbajúci ázijský hendikep. Stávkarom, ktorí majú skúsenosti so zahraničnými spoločnosťami môže v ponuke tento typ stávok značne chýbať. Udeľujeme 18 bodov z 20.

LIVE STÁVKY – množstvo live stávok na domáce ligy

Ponuka live stávok na webovej stránke Fortuna je na veľmi dobrej úrovni. Možno dokonca povedať, že Fortuna poskytuje viac live stávok na slovenské ligy (futbal, resp. hokej) ako jej konkurencia. Live stávkovaním môžete na ifortuna.sk ľahko a rýchlo staviť na známe športy ako futbal, hokej, hádzanú, či volejbal. V závislosti od zápasu je k dispozícii pri live stávkach živý prenos, live match tracker, či štatistiky. Pri live stávkovaní na Fortune môžete sledovať viac streamov naraz, čo je veľkou výhodou. Musíte mať avšak na mysli, že nato, aby ste mohli simultánne sledovať viac streamov, musíte mať na vašom hráčskom konte minimálny vklad a podaný tiket za posledný týždeň. Ako sme už uviedli live stream je dostupný aj v mobile. Chýba však multi náhľad live stávok. V rámci ponuky live stávok je si z čoho vyberať. Vypísaných je dostatočné množstvo stávok. Špecifickou funkciou Fortuny je funkcia Rýchlostávka. Túto funkciou je nutné aktivovať. Po aktivácii umožňuje vytvorenie live stávky jedným kliknutím, čo vám uľahčí váš proces stávkovania. V tejto kategórii odpočítavame bod za chýbajúci mutliview, avšak pozitívne hodnotíme upgrate v podobe rýchlostávky. Udeľujeme tak Fortune 9/10 bodov.

Fortuna live stávky SK Match tracker, live streamy a štatistiky v rámci live stávok vo Fortune

STÁVKOVÝ BONUS – vstupný bonus do výšky 1000 €

Stávková kancelária Fortuna ponúka vstupný bonus pre nových registrovaných zákazníkov vo výške 100 %. Ako nový zákazník máte nárok na bonus do výšky 1000 €. Stávková kancelária vám tak po splnení určitých bonusových podmienok dá k dispozícii na stávkovanie rovnakú sumu ako je výška vášho prvého vkladu. Bonusová čiastka však nie je na váš účet pripísaná ihneď, ale po častiach. Súčet sumy bonusu a vkladu musíte pretočiť 7-krát. Čiže ak sa napr. rozhodnete vložiť sumu 100 €, musíte prestávkovať celkovo sumu 1400 €. Po prestávkovaní jednej pätiny, a teda 280 € máte nárok na prvú časť bonusu. Viac o bonusových podmienkach sa dočítate v našom článku „Fortuna vstupný bonus 100 % do výšky 1000 €“. Fortuna však, žiaľ, neponúka bonus bez nutnosti vkladu ani žiadnu bezrizikovú stávku, a práve preto musíme v tejto kategórii strhnúť body. V kategórii stávkový bonus udeľujeme Fortune 8/10 bodov.

JEDNODUCHOSŤ POUŽITIA (užívateľská optimálnosť) – prehľadný dizajn, jednoduchá orientácia

Webová stránka stávkovej kancelárie Fortuna je ladená v tmavošedej a žltej farbe. Farebná škála poskytuje dostatočný kontrast na vytvorenie prehľadnej web stránky. Je však vec subjektívneho názoru, či preferujete ako užívateľ tmavšie alebo svetlejšie farebné pozadie. Navigačný panel je taktiež riešený prehľadne. V hlavičke stánky nachádzame záložky ako: Kurzové stávky, Stávky live, E-športy, Casino, Fortuna klub, Komunita. V pravom hornom rohu sa nachádza rýchly prístup k registrácii (registračný formulár) a hneď vedľa sa nachádza kolónka na prihlásenie. V rámci domovskej stánky sa vám zobrazí automaticky kurzové stávkovanie s navigačným podpanelom: Štatistiky, Livescore, Výsledky, Športový servis, Fortuna liga, Mobilné stávkovanie, Druhy stávok. Na ľavej strane stránky používateľ nachádza v prvom rade odporúčania od Fortuny a následne zoradené športy. Jednotkou je futbal, tak nasleduje hokej, tenis, basketbal, hádzaná, volejbal, a ostatné športy zoradené v abecednom poradí. Navigácia na stránke je logická, prehľadná a riešená intuitívne. Na spodnej časti stránky (päte) nachádzate kontakt, rýchly prístup ku kontrole tiketu, platobné metódy, či partnerov stávkovej kancelárie Fortuna. 8/10

Prehľadnosť webovej stránky Fortuna SK Jednoduchý dizajn, dostatočný kontrast a prehľadný navigačný panel.

APLIKÁCIA A MOBILNÁ VERZIA – dostupná mobilná verzia, ale aj aplikácia pre Android a iOS

Fortuna má k dispozícii okrem desktopovej verzie aj mobilnú verziu. Pre užívateľov Android zariadení ako aj iOS (iPhone) prináša Fortuna aj aplikáciu na stiahnutie. V mobilnej aplikácii nájdete kompletnú stávkovú ponuku, live stávky, či maxikombi. Taktiež môžete prostredníctvom aplikácie pozerať priame prenosy, ako aj sledovať live match tracker. V rámci kurzovej ponuky nájdete v aplikácii aj rôzne štatistiky, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa správne pri vašich stávkach. Ako sme už spomenuli v sekcii live stávok, aj v aplikácii je dostupná rýchlostávka – staviť jedným kliknutím, čo vám uľahčuje stávkovanie a šetrí čas. Aplikácia vám okrem množstva výhod prináša aj pravidelné notifikácie o vašich stávkach, výhrach, bonusoch, či novinkách. Aplikácia však nie je dostupná pre Windows Phone a BlackBerry. Vtedy však môžete siahnuť po mobilnej verzii Fortuny. Pre majiteľov smartfónov s čítačkou prstov, umožňuje Fortuna rýchle prihlásenie do aplikácie, tzv. ID touch (prihlásenie sa pomocou odtlačku prsta). Mobilnú aplikáciu stávkovej kancelárie Fortuna hodnotíme pozitívne. Vyzdvihujeme množstvo dostupných priamych prenosov v aplikácii, kompletnú kurzovú ponuku, funkciu rýchlostávky, či už všeobecné notifikácie. V tejto testovanej kategórie udeľujeme 10/10 bodov.

MOŽNOSTI PLATBY (vkladu a výberu) – možnosti platby bez poplatku, avšak chýbajú elektronické peňaženky a paysafecard

Fortuna dáva na výber hráčom niekoľko platobných spôsobov. Ponuka možností vkladov je relatívne široká, avšak chýba vklad prostredníctvom PayPalu, elektronických peňaženiek, či paysafecard. Vykonať depozit môžete prostredníctvom platobných kariet: VISA, VISA Electron, Mastercard, Maestro. Vaša požiadavka bude spracovaná ihneď, pričom minimálny vklad je limitovaný na 1 €. To isté platí aj pri vkladoch prostredníctvom bankových portálov: VÚB banky, Slovenskej sporiteľni, Tatra banky, Poštovej banky, ČSOB, UniCredit Banky. Vklady na váš online Fortuna stávkový účet môžete vykonať aj v hotovosti na všetkých pobočkách Fortuny. Podobne ako pri iných slovenských stávkových kanceláriách, tak aj pri Fortune, keď príde na výbery zo stávkového účtu, platobné možnosti sa rapídne zužujú. Vaše výhry môžete získať len na váš bankový účet bankovým prevodom, pričom musíte počítať s 1-2 pracovnými dňami od odpočítania sumy z hráčskeho konta na spracovanie, čo závisí od vašej banky. Minimálna suma na bankový prevod je však 10 €. Vaše peniaze si môžete vybrať v hotovosti aj priamo na akejkoľvek pobočke Fortuna. Peniaze tak máte dostupné ihneď a môžete vybrať už 0,01 €. Vaše maximálne výbery nie sú nejako limitované, avšak ak by ste chceli na pobočke vybrať viac ako 1000 €, je to nutné nahlásiť vopred. V tejto kategórii strhávame body za chýbajúce možnosti platby prostredníctvom PayPal, paysafecard a najmä absenciu elektronických peňaženiek, ktoré sú pri zahraničných stávkových kanceláriách samozrejmosťou. Udeľujeme 7 z 10 bodov.

Fortuna vklady SK Dostupné platobné metódy pre vklady vo Fortune
Fortuna výbery SK Dostupné platobné metódy pre výbery vo Fortune

ZÁKAZNÍCKY SERVIS A PODPORA – kontakt prostredníctvom kontaktného formuláru či telefónneho čísla

Zákaznícky servis Fortuny je obmedzený len na kontaktný formulár a telefonický kontakt. Zákaznícka podpora je však v slovenčine. Na telefónnom čísle +421 2 5788 4290 môžete riešiť vaše otázky v pondelok až v nedeľu od 8:00 do 21:00. V rámci kontaktného formulára je nutné uviesť vašu emailovú adresu, číslo tiketu a popísať váš problém. Bez vyššie uvedeného nebudete schopný odoslať váš kontaktný formulár. Na stránke stávkovej kancelárie Fortuna chýba konkrétny emailový kontakt ako aj live chat, ktorý je v zahraničí rozšírený a urýchľuje proces komunikácie a riešenia problémov. Kvôli absencii emailového kontaktu a live chatu strhávame v tejto kategórii body. Udeľujeme 7 z 10 bodov.

Fortuna zákaznícky servis SK Fortunu možno kontaktovať prostredníctvom kontaktného formuláru a telefónneho čísla

SERIÓZNOSŤ – stávková spoločnosť so slovenskou licenciou = legálna stávková kancelária

Stávková kancelária Fortuna patrí na Slovensku medzi najväčšie stávkové kancelárie s dlhodobou tradíciou. Ide o stávkovú spoločnosť, ktorá disponuje slovenskou licenciou udelenou Ministerstvom financií Slovenskej republiky. Fortuna je teda legálnou stávkovou spoločnosťou na slovenskom stávkovom trhu. Nemusíte sa o vaše peniaze obávať. V tejto kategórii nemáme nad čím polemizovať a udeľujeme plný počet bodov. 10/10

ZHRNUTIE – Fortuna na slovenskom trhu patrí medzi naj stávkové kancelárie

Pri pohľade na stávkovú kanceláriu Fortuna môžeme hovoriť o spoľahlivej stávkovej spoločnosti. Fortuna pôsobí dlhé roky na slovenskom stávkovom trhu a je vlastníkom licencie udelenou Ministerstvom financií Slovenskej republiky. Spoločnosť ponúka v rámci jej online stávkovania uvítací bonus, ktorý je lákavou ponukou pre každého nového užívateľa, ktorý doposiaľ nemal zaregistrované konto na ifortuna.sk. Vstupným bonusom si tak hráč môže zabezpečiť vyšší stávkový kredit pre vytváranie nových tiketov. Fortuna poskytuje priestor na diskusiu prostredníctvom diskusného fóra, ktoré slúži na komunikáciu medzi stávkarmi a k zdieľaniu ich tiketov a stratégii, čím sa ako nový hráč stávate zároveň aj súčasťou veľkej stávkovej komunity. Okrem bonusu pozitívne hodnotíme aj dostupnosť aplikácie a mobilnej verzie webovej stránky. Oslovila nás funkcia rýchlostávky, a samozrejme aj zavedenie cash out funkcie. Vklady a výbery vo Fortune sú bez poplatku. Fortuna si vo všeobecnosti neúčtuje žiaden manipulačný poplatok. Pri našej analýze stávkovej kancelárie Fortuna sme však natrafili na niekoľko nedostatkov. V rámci zákazníckej podpory chýba live chat. Fortuna poskytuje menej odvodených stávok ako sme zvyknutí pri zahraničných spoločnostiach. A v stávkovej ponuke taktiež chýbajú ázijské hendikepy. Taktiež by mohla Fortuna zvážiť zavedenie bonusu bez nutnosti vkladu. Bezvkladový bonus je skvelou prídavnou hodnotu k vkladovému bonusu. Na nejaké nedostatky sme natrafili pri recenzovaní platobných metód. Nedostatkom bol chýbajúci PayPal, paysafecard, či elektronické peňaženky. Stávková kancelária Fortuna je aj napriek malým nedostatkom komplexnou stávkovou spoločnosťou a na slovenskom trhu patrí medzi najlepšie stávkové kancelárie.

Výhody a nevýhody Fortuny SK
nach oben