Head-to-head stávky

Stávky „Head-to-head“ - často aj písané H2H - sú jednou z najpopulárnejších stávkových foriem v športových stávkach. Okrem toho sú jednou z najstarších a najprestížnejších stávok vo svete športu. Formát pochádza z konských dostihov: V podstate vsádzate na to, ktorý z dvoch koní prejde cieľovou čiarou ako prvý - nezávisle od toho, či kôň v pretekoch zvíťazí, či kto je celkovým víťazom pretekov. Tento princíp stávkovania „duelu - súboja“ sa dá ľahko aplikovať aj na iné športové podujatia. Ide o tzv. pomyslený vzájomný duel. Vzhľadom na jednoduchý princíp stávkovania sú stávky "head-to-head" ideálne pre začiatočníkov, na to, aby sa oboznámili so športovými stávkami.

Lesedauer: 2 min
Themen in diesem Artikel:
 1. Čo je stávka head-to-head?
 2. Aké sú populárne stávky typu head-to-head?
 3. Môžete tipovať na oba výsledky v head-to-head stávkach?
 4. Môžete vytvoriť stávky "head-to-head" ako kombinované stávky?

Čo je stávka head-to-head?

Princíp stávok "head-to-head" možno vysvetliť rýchlo: Vždy tipujete víťaza súboja. Ide vždy o priame porovnanie dvoch účastníkov - a často je to však len virtuálny súboj, napríklad v pretekoch motoristického športu. Pretože koniec koncov každý preteká sám za seba a proti všetkým. Účastník, ktorý skončí lepšie, vyhrá. Nie je nutné, aby daný účastník vyhral celú súťaž - stačí, ak je lepší ako jeho oponent. Tento typ stávky je najvhodnejší pre šport, ktorý má bohatú účasť súťažiacich, ako je napr. tenis, zimné športy či automobilové športy. Stávkové kancelárie zvyčajne ponúkajú veľa možností H2H stávok, z ktorých si môžete voľne vybrať. Táto stávková forma je klasickou 2-way stávkou. Víťazné šance sú preto vždy 50:50. V prípade, že H2H stávka skončí v remízou, dostanete od stávkovej kancelárie svoje peniaze späť. Môže ísť hlavne o prípad, kedy obaja súperi zo súťaže vypadnú alebo - čo je zriedkavejšie – sú diskvalifikovaní. K tomu dochádza častejšie v motoristických pretekoch alebo lyžiarskych pretekoch. Zisk je ľahko vypočítateľný: Vklady stávok sa vynásobia príslušnými stávkovými kurzami.

Aké sú populárne stávky typu head-to-head?

Okrem vysokých výherných kurzov sú stávky typu head-to-head tiež populárne kvôli vysokému zábavnému faktoru. Každé športové podujatie je obohatené umiestením takejto športovej stávky. Vzrušenie rastie vďaka tejto ďalšej prídavnej hodnote - zrazu nie je zaujímavý alebo dôležitý len fakt, kto vyhrá určitú udalosť, turnaj alebo preteky, ale aj to, kto z dvoch označených súperov dopadne lepšie, a teda vyhrá vzájomný duel. Napríklad Formula 1 je populárny šport pre stávky H2H. Máte tu niekoľko možností. Môžete staviť na víťaza súboja medzi dvoma pretekármi alebo dvoma tímami. Samozrejme, môžete tiež vytvoriť stávku zahŕňajúcu celú sezónu: Kto získa najviac bodov na konci Majstrovstiev sveta? Možnosti by boli:

 • Kto vyhrá head-to-head (porovnávací) súboj na Veľkej cene USA?
 • Sebastian Vettel 1.55 | Valtteri Bottas 2.30
 • Kimi Räikkönen 1.85 | Max Verstappen 1.85
 • Ferrari 1.55 | Red Bull Racing 2.30

Stávky H2H sú tiež veľmi populárne v tenise. Tu sa často tipuje, ktorý z dvoch účastníkov určitého turnaja sa dostane ďalej. Preto je to nepriamy duel - hoci nie je vylúčené, že dvaja súťažiaci sa v priebehu turnaja môžu vzájomne stretnúť. Ak sa obaja hráči dostanú do rovnakého kola (príp. vypadnú v rovnakom kole), získate vaše peniaze späť. Veľmi obľúbené stávky H2H možno nájsť aj v golfe alebo v zimných športoch - medzi nich patrí napr. lyžovanie, bežecké lyžovanie či biatlon. Môžete tiež staviť na súboj v rámci celej sezóny alebo umiestniť stávku len na jeden turnaj. Táto forma stávkovania má veľa variácií vo futbale. Kvôli veľkému dopytu máte k dispozícii najväčšie výbery virtuálnych duelov: Kto v sezóne strelí viac gólov alebo získa viac bodov? Ktorý tím „nazbiera“ viac kariet v určitom kole alebo v priebehu jednej sezóny? Ktorý hráč strelí viac gólov v sezóne? Tento zoznam by sa mohol podľa potreby rozšíriť.

Stávky typu head-to-head môžu tiež vyzerať takto: Zaujímavé duely v nemeckej Bundeslige ponúkané bet-at-home.
 • Kto v sezóne Bundesligy 2018/19 strelí viac gólov?
 • Robert Lewandowski | Kurz 1.55
 • Pierre-Emmerick Aubameyang | Kurz 1.85

Môžete tipovať na oba výsledky v head-to-head stávkach?

Áno, ale je v tom háčik! Aby ste mohli staviť na oba výsledky, musíte umiestniť príslušné stávky v rôznych stávkových kanceláriách. Má to však zmysel iba vtedy, ak objavíte veľké rozdiely v kurzoch, tak môžete počítať s bezpečným výhrou, ale to len vtedy, ak dostanete kurzy 2.00 alebo vyššie v oboch prípadoch na oboch súperov. Ak objavíte takúto možnosť, mali by ste konať rýchlo! Takýto prípad je zriedkavý, a preto aj je to prepracovaný proces. A navyše, prípadné zisky sú zvyčajne dosť nízke. Preto odporúčame použiť šance 50:50, ktoré sú rovnako vysoké, no môžete sa aspoň tešiť zo zábavy zo stávkovania.

Môžete vytvoriť stávky "head-to-head" ako kombinované stávky?

Samozrejme, môžete pridať stávky H2H do vašej kombinovanej stávky. Ak sa športová stávka tohto typu skončí remízou, automaticky sa škrtne z vyhodnotenia kombistávky. Stávkový tip bude vypočítaný kurzom 1.00. Vaša kombinovaná stávka kvôli tomu nebude prehraná.

nach oben