LIVE STÁVKY

Live stávky naživo sa stávajú čoraz obľúbenejšími medzi nováčikmi, ako aj profesionálmi v stávkovaní. Preto by sme vám chceli vysvetliť, aké sú tieto stávky naživo a čomu by ste v ponukách live stávok mali venovať pozornosť. Preto sme pre vás zhromaždili najdôležitejšie tipy a informácie - aby všetko s live stávkami bežalo hladko!

Lesedauer: 4 min
Themen in diesem Artikel:
  1. Čo je live stávka?
  2. Aké sú dôvody, že live stávky sú tak populárne?
  3. Aké sú šance na výhru v prípade live stávok?
  4. Čo treba brať do úvahy pri vytváraní live stávok?

Čo je live stávka?

Live stávkami, ako to naznačuje názov, vsadíte na športovú udalosť, ktorá sa práve koná, teda prebieha naživo. Stávka je umiestnená "live". V termín sa viaže na všeobecný ale aj na viac konkrétny význam. Existuje veľa rôznych typov stávok, ktoré možno staviť ako live stávky: hendikepové stávky (handicapy), nad/pod (over/under) stávky, stávky na góly alebo na strelcov, stávky na polčas a mnoho ďalších. K dispozícii je tiež široká škála stávkových stratégií, ktoré môžu viesť k úspechu. Rovnako ako tradičné športové stávky, môžu byť live stávky umiestnené spôsobom jednoduchým pre užívateľa. Z technického hľadiska neexistujú žiadne špeciálne rozdiely, ktoré by ste mali zvažovať. V čase globalizácie, masových médií, zvýšenom dopyte po multimediálnej aktivity - či už sa jedná o platformy sociálnych médií alebo iné mediálne kanály – stávkové kancelárie pochopili progres a snažia sa pokryť trh live stávkovania, ktorého dopyt sa neustále zvyšuje. Vytváranie stávok na aktuálne športové podujatia nie je novodobý vynález. Má dlhodobú tradíciu. Vznikol logickým dôsledkom toho, že stávkové kancelárie sa prispôsobujú potrebám stávkovej verejnosti v digitálnom veku. Stále viac fanúšikov športu chce na futbal, tenis a pod. stávkovať naživo. Trendy posledných rokov ukazujú, že stávkové kancelárie, ktoré to podcenili a neposkytujú zodpovedajúce možnosti live stávok, sa ťažko presadzujú na konkurenčnom trhu, príp. si ťažko budujú vedúcu pozíciu. V skutočnosti môžu stávkové kancelárie s touto interaktívnou ponukou dosiahnuť vyšší predaj ako s klasickými stávkami.

Aké sú dôvody, že live stávky sú tak populárne?

Skutočnosť, že live stávky na futbal - ale aj iné športy, ako je napr. tenis - sú teraz tak úspešné a žiadané, má veľa dôvodov. Pre mnohých je jedným z hlavných dôvodov zvýšenie vzrušenia a napätia pri sledovaní zápasu. S live stávkami nielenže sledujete postup vášho obľúbeného tímu so zážitkom, schopnosť dôsledne staviť na prebiehajúce zápasy vám prináša pocit naplnenia osobných vrcholov. Podobne ako v prípade súkromných stávkových spoločenstiev v kruhu priateľov alebo známych, sa zvyšuje všeobecný záujem o futbalové zápasy a výsledky naživo, s cieľom staviť. Okrem toho sa stávkujúca obec teší výhode, ktorú má pri live stávkach v porovnaní s bežnými stávkami, ktoré sú uzatvorené pred začatím zápasu. Fanúšikovia stávok môžu vhodne reagovať na priebeh zápasu a všetky ostatné dôležité súčasti. Ale buďte si vždy vedomý: to isté platí aj pre stávkové kancelárie. Kurzy sa môžu meniť každú sekundu. Obe strany preto hrajú zaujímavý boj s časom. Ako pozorovateľ môžete dôsledne sledovať dynamiku tímov a dennú formu hráčov. "Cítil som, že gól padne!" - vyhlásenie, ktoré pravdepodobne urobil už každý fanúšik futbalu. Nezáleží na tom, či je futbalový zápas pekný naoko alebo neplynulý, či je hráč vylúčený - ako športoví tipér máte vždy možnosť okamžite reagovať v live stávkach. Potom môžete svoj tip spraviť v ideálnom čase, v dôležitom okamihu. Ako/na čo možno staviť, sa líši od stávkovej kancelárie. Zvyčajne sa však, ako pri bežných stávkach, jedná o veľmi široký stávkový program. Okrem variantov handicapových stávok, stávok nad/pod (over/under), na góly alebo polčas, je tiež možné vo futbale, napríklad staviť na ďalší rohový kop alebo potenciálne červené karty.

Aké sú šance na výhru v prípade live stávok?

Live stávkovanie je často extrémnou vecou. Tak ako aj pri klasických stávkach tak aj pri live stávkach existujú rizikové a vysoko výnosné stávky, a stávky, ktoré sa javia ako veľmi bezpečné, no je možné zarobiť len malé sumy. Jedným z faktorov, ktorý robí živé stávky lákavým ako pre stávkové kancelárie tak aj pre tipérov, je všeobecne vyššie riziko. To súvisí so spomínaným zvýšeným zábavným faktorom a vzrušením. Na druhej strane k tomu prispieva aj dynamika skupiny: Obzvlášť keď máte rovnako zainteresovaných priateľov, narastá dopyt po vyšších kurzoch, pričom strach zo stávok klesá. Preukázanie vlastných futbalových znalostí pred kamarátmi tiež prispieva k úspechu live stávky (okrem atraktívnych kurzov a možných lukratívnych ziskov). Vytvorené sú však aj isté stávky. Napríklad stávky vo futbalovom zápase na konci hry sú tiež zaujímavé. Ak je napríklad remízový zápas tesne pred koncom a žiadny z dvoch tímov nepotrebuje víťazný gól, môžete skúsiť staviť na remízu ako finálny výsledok. Avšak kurzy budú pomerne nízke, pretože stávka je vnímaná ako "bezpečná". To isté platí aj v kľúčových fázach, v ktorých jeden z protivníkov stále naliehavo potrebuje gól. Strelí ešte prehrávajúci tím rozhodujúci gól alebo dokonca špekulujete nad úspešným protiútokom? V obidvoch prípadoch sa tu dajú očakávať lukratívne kurzy - je ťažké merať šance na výhru.

Čo treba brať do úvahy pri vytváraní live stávok?

Zlaté pravidlo v live stávkach hovorí: Stávkovať len na zápasy, ktoré skutočne prebiehajú a sú sledované naživo - na štadióne, pred televízorom alebo priamym prenosom na počítači. Zatiaľ čo live ticker (live skóre) môže byť užitočné, zvyčajne nestačí na získanie úplného obrazu o hre. Navyše časové oneskorenie predstavuje vážnu nevýhodu, pretože kurzy sa veľmi rýchlo menia. Samozrejme, to platí aj pre online živé prenosy, ktoré často niekoľko minút zaostávajú za aktuálnymi udalosťami. Na úspešné a výhodné futbalové stávky je nesmierne dôležité porovnanie kurzov. Opäť buďte rýchly! Sekundy môžu rozhodnúť. Nájdenie správnej stávkovej kancelárie je pri live stávkach rozhodujúce. Má to znova čo dočinenia s časovým faktorom: Správny cit pre stávku vám môže byť nanič, keďže stávkové trhy môžu kedykoľvek uzatvoriť live stávkovanie alebo príp. stávková ponuka môže byť dočasne zablokovaná. Najmä po strelení gólov, ale aj bez špeciálnych udalostí, môže dôjsť v stávkovej kancelárii často k tzv. zablokovaniam stránky. V prípade týchto "time-out-ov", v ktorých sú stránka alebo kurzy aktualizované, sa môže stať, že stránka padne, stávky niekedy nie sú akceptované, čo je, samozrejme mimoriadne nepríjemné. Tento rizikový faktor by mal byť vždy zohľadnený pri stávkovaní s live stávkami. Je dôležité nájsť stávkovú kanceláriu, v ktorej sú tieto časové limity relatívne krátke a zmenené kurzy sú k dispozícii rýchlejšie. Doba spracovania medzi vytvorením stávky a jej prijatím by mala byť čo najkratšia. Rýchla reakcia, postup a spracovanie stávky zo strany stávkovej kancelárie je predpokladom na udržanie pôžitku z live stávok. Pretože: Ak strácate drahocenný čas na jednej stránke, môže sa stať, že vám ujdú tie najlepšie kurzy na inej stránke. Ďalší bod: spomínané „zábavné“ stávky alebo vysoko rizikové stávky môžu poskytnúť zábavu v skupine, lebo sa zdajú byť veľmi atraktívne, no mali by byť len výnimkou. Ak chcete vsádzať live na športy, ako je futbal, portály alebo stávkové kancelárie obzvlášť, ponúkajú užívateľsky prívetivé balíčky pozostávajúce z atraktívnych, rýchlo aktualizovaných kurzov a ponuky live-streamu (priameho prenosu).