Porovnanie stávkových kancelárií - testovanie a hodnotenia

Je veľa stávkových kancelárií a nemáte tušenie u koho by ste mali staviť? Potom vám naše jedinečné porovnanie stávkových kancelárií pomôže nájsť najlepšiu stávkovú kanceláriu pre vaše potreby. Otestovali sme všetky stávkové kancelárie v kontexte 35 kritérií, aby sme vám mohli ukázať len dokonalú zhodu pre váš výber. Môžete si vybrať spôsoby platby, ako aj kurzy či zákaznícky servis. Stačí kliknúť na fakty, ktoré sú pre vás dôležité a ukážeme vám všetky stávkové spoločnosti, ktoré spĺňajú vaše kritériá.

Lesedauer: 8 min

Aké sú naše kritériá na porovnávanie stávkových kancelárií?

S našim porovnaním stávkových kancelárií vám pomôžeme vybrať najlepšiu stávkovú kanceláriu. Poskytneme vám dokonalý prehľad stávkových kancelárií. Cieľom je dosiahnuť, aby naše porovnanie stávkových kancelárií bolo transparentné a zmysluplné. Preto sme sa rozhodli pre testovanie stávkových kancelárií v rámci ôsmych hodnotiacich kategórií, ktoré sme veľmi pozorne preskúmali. Každému zo zvolených kritérií priraďujeme určitý počet bodov. Pre celkové hodnotenie sú v našom porovnaní stávkových kategórií zahrnuté nasledujúce testovacie kritéria:

102/120
Stávková ponuka max. 20 Pkt.
Live stávky max. 10 Pkt.
Stávkové kurzy max. 20 Pkt.
Bonus max. 10 Pkt.
Jednoduchosť použitia max. 10 Pkt.
Možnosti platby max. 10 Pkt.
Zákaznícky servis max. 10 Pkt.
Serióznosť max. 10 Pkt.
App max. 10 Pkt.
91/120
Stávková ponuka max. 20 Pkt.
Live stávky max. 10 Pkt.
Stávkové kurzy max. 20 Pkt.
Bonus max. 10 Pkt.
Jednoduchosť použitia max. 10 Pkt.
Možnosti platby max. 10 Pkt.
Zákaznícky servis max. 10 Pkt.
Serióznosť max. 10 Pkt.
App max. 10 Pkt.

Hodnotená kategória | max. počet bodov

  • Ponuka stávok | max. 20 b
  • Live stávky | max. 10 b
  • Kurzy | max. 20 b
  • Bonus | max. 10 b
  • Jednoduchosť použitia | max. 10 b
  • Možnosti platieb | max. 10 b
  • Zákaznícky servis | max. 10 b
  • Serióznosť | max. 10 b
  • Súčet bodov | max. 100 b

Ako vidíte, spoločnosti v našom porovnaní stávkových kancelárií môžu dosiahnuť maximálne skóre 100 bodov. Samozrejme, že hodnotenie spoľahlivosti, zákazníckeho servisu a jednoduchosti použitia (najmä s ohľadom na webové stránky a mobilné aplikácie) zohrávajú dôležitú úlohu - ide o kľúčové faktory, ktoré sprevádzajú príjemné stávkové skúsenosti. Dôležité sú však stávkové ponuky a stávkové kurzy. Stávkovej ponuke jednotlivých stávkových kancelárií sme vymedzili v našom testovaní 20 bodov. Tieto dve kategórie sú podľa nášho názoru absolútne kľúčové v každej stávkovej kancelárii, a preto s nimi zaobchádzame v našom porovnaní s obvzlášť veľkým významom. Taktiež sme sa pozreli na daň z výhry zo stávkovania v kontexte jednotlivých konkrétnych stávkových kancelárií, lebo aj v tejto oblasti sa jednotlivé spoločnosti líšia. To isté platí aj pokiaľ ide o limitáciu stávok. Ak sa vyskytnú nejaké nezvyčajné problémy, tiež na ne upozorňujeme v našom hodnotení stávkových kancelárií. Pre tieto dve kritériá nie je stanovené žiadne špeciálne hodnotenie. Má vám len poskytnúť lepší prehľad. Pomocou nášho porovnania stávkových kancelárií môžete rýchlo a ľahko nájsť spoločnosť, ktorá vám najviac vyhovuje!

Ponuka stávok

Rozhodujúcim kritériom hodnotenia pre porovnanie našich stávkových kancelárií je samozrejme samotná stávková ponuka. Práve tu nájdete pomerne veľké rozdiely. Najprv sa zameriavame na rôzne druhy športov, ktoré jednotlivé majú jednotlivé stávkové spoločnosti v ponuke. Ktoré športy sú v ich ponuke zastúpené okrem kráľa futbalu? Samozrejme, počet ponúkaných líg, turnajov a súťaží v príslušnom športovom odvetví je rozhodujúci faktor nie len pre vás, ale aj pre hodnotenie našich stávkových kancelárií. A to nie je všetko: naše testovanie zahŕňa ponuku podrobných stávok - to znamená rôzne špeciálne stávky. Zisťujeme, či "Poskytuje spoločnosť na futbalovom podujatí viac ako 100 podrobných stávkových ponúk alebo len 30?". Stávkové kancelárie sú aj na základe to ho zaradené do nášho hodnotenia. Takže, ak sa neuspokojíte len so skromnou ponukou, naše porovnávanie športových stávok je pre vás to pravé. Jedným z ďalších bodov hodnotenia je fakt, či príslušná stávková kancelária má aj online kasíno. Chceme týmto spôsobom poukázať aj na našu stránku casinoformat.com. V skratke, v tomto kritériu hodnotenia hrá rozhodujúcu úlohu nie len množstvo aj kvalita ponuky.

Kurzy

Naša ďalšia hodnotiaca kategória, v ktorej udeľujeme 20 bodov namiesto 10, je kvalita stávkových kurzov. To, že je tento faktor rozhodujúci pre testovanie stávkových kancelárií, je zrejmé. Pre mnohých fanúšikov športových stávok sú najlepšie kurzy zďaleka najdôležitejším kritériom v porovnaní stávkových spoločností, preto sú kurzy kľúčovým kritériom pre hodnotenie stávkových kancelárií aj v našom porovnaní. Hlavnú pozornosť v tejto kategórii hodnotenia upriamujeme na tzv. kurzovú hladinu. Stručne si vysvetlíme, čo ide: Výpočet kurzovej hladiny hovorí o tom, aký zisk si započítajú stávkové kancelárie. Napr. kurzová hladina 93% by znamenala, že spoločnosť má ziskovú maržu 7% - a teda 93% zo stávok je vyplatených ako výhra zákazníkom. V testovaní stávkových spoločností preto používame kurzovú hladinu ako základ nášho hodnotenia v tomto smere, ale nezabúdame taktiež na hodnotenie konkrétne špecifických oblastí: Aké sú stávkové kurzy na favoritov, či outsiderov? alebo V akých športoch, ligách alebo súťažiach stávkové kancelárie porovnávajú špeciálne dobré kurzy a lukratívne kurzy? Náš test by mal tiež ukázať, či sú jednotlivé stávkové kancelárie len príležitostne alebo permanentne vysoko hodnotené! Vďaka porovnaniu stávkových kancelárií už nebudete strácať na výhrach kvôli nízkym kurzom!

Live stávky

Už roky sa nadšenie pre live stávky (stávky naživo) neustále zvyšuje, čo je dôvodom, prečo sa ponúkajú live stávky čoraz viac a viac. Porovnanie stávok bez zohľadnenia ponuky live stávok by preto nemalo veľký význam. Z tohto dôvodu je nevyhnutné vyčleniť kategóriu live stávok do samostatného okruhu, podrobne ich otestovať v našom porovnaní stávkových kancelári a vyhodnotiť ich. Zameranie hodnotenia sa spočiatku týka rozsahu ponúkaného programu live stávok jednotlivých stávkových kancelárií. Podobne ako aj v prípade prvých dvoch kategóriách "Ponuka stávok" a "Kurzy", tak aj aspekty pre live stávky sú skúmané rovnakým spôsobom. Po prvé, ponuka je skúmaná z hľadiska športov, turnajov, súťaží a pohárov. Podobne kvalita a kvantita špeciálnych stávok a detailných stávok v oblasti live stávok podliehajú testu. V tomto bode sa stávkové kancelárie v niektorých prípadoch značne líšia. A práve preto sme sa rozhodli v našom porovnaní live stávok podrobne pozrieť presne na tento spomínaný bod. Samozrejme sme vykonali podrobné porovnanie kurzov. Nevyhnutné pre porovnanie stávkových kancelárií v tomto ohľade sú tiež otázky ako "Má daná stávkovka ponuku živého prenosu (Live stream), live skóre (Live score) alebo Live Ticker?". Alebo "Existujú nejaké problémy s načítaním živého prenosu a ako dlho a často je stránka počas aktualizácie kurzov zablokovaná?" Môžete si teda prezrieť porovnanie stávkových spoločností v kontexte live stávok v prehľade!

Bonus

Pre mnoho stávkových fanúšikov je v porovnaní stávkových kancelárií obzvlášť zaujímavým aspekt bonusových ponúk, ktoré sa líšia v závislosti od stávkovej kancelárie a niekedy je ich ťažké sledovať. Z tohto dôvodu sa nám zdalo veľmi dôležité začleniť túto kategóriu do nášho porovnania a vyčleniť je samostatné miesto. V našom teste a hodnoteniach sme v prvom rade vymedzili kategóriu "Bonus pre nových zákazníkov" a bližšie špecifikujeme podkategórie ako: funkcionalita bonusu, podmienky bonusu, vklad, ako aj možnosti vkladu a výberu, teda spôsoby platieb. Zaoberáme sa otázkami ako: "Aké rozdiely nachádzame v podmienkach minimálneho vkladu, minimálneho pretočenia alebo minimálnych kurzov v prípade bonusových ponúk jednotlivých stávkových kancelárií?" Okrem nových zákazníkov a aktuálnych bonusov učených nim, chceme upriamiť pozornosť aj na bonusové ponuky, ktoré sú určené nielen pre nových ale aj pre už existujúcich zákazníkov. Naším cieľom pozrieť sa na stávky zdarma a iné bonusy, ktoré sú na trhu k dispozícii ako napríklad: cash back bonus (vrátenie peňazí prehratej stávky), reload bonus alebo bonus multi stávky. Samozrejme, tieto testovacie kategórie sú tiež porovnávané a hodnotené z hľadiska ich kvality a množstva. Ak hľadáte najlepšie ponuky pre nových zákazníkov, určite ich nájdete v našom porovnaní stávkových kancelárií. Viac informácií o najhorúcejších bonusových ponukách nájdete na našich bonusových stránkach, kde už konkrétne a podrobne rozoberáme uvítacie ponuky rôznych stávkových spoločností.

Jednoduchosť použitia (užívateľská optimálnosť)

V našom porovnaní stávkových kancelárií sa chceme tiež pozrieť na hodnotiace kritériá, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť nepodstatné a zanedbateľné. V tomto konkrétnom prípade ide o štruktúru a celkový výzor, praktickosť webových stránok a mobilných aplikácií, ktoré testujeme a skúšame ich užívateľskú optimálnosť. Funkčnosť a atraktívny dizajn sú pre získanie dobrého hodnotenia absolútnou nevyhnutnosťou v našom porovnaní online stávkových kancelárií z hľadiska užívateľskej optimálnosti. Na jednej strane, štruktúra a prehľadnosť webu/ mobilnej aplikácie, na druhej strane funkčnosť. Práve tieto dva aspekty sme vzali do úvahy pri našom hodnotení. Dobre štruktúrovaná a logicky premyslená a skoncipovaná stránka je rozhodujúca pre zážitok a zábavu zo stávkovania. Chceme však zdôrazniť užívateľsky prístupné a optimalizované funkcie, príp. špeciálne feature. V našej recenzii aplikácie chceme tiež poukázať na rozdiely medzi webovou stránkou a mobilnou aplikáciou, resp. zobrazenie stránky pre mobilné zariadenia. Často nie sú niektoré funkcie preklopené 1:1 do mobilnej aplikácie stávkových kancelárií. Jedna vec je však jasná: Dokonalé zobrazenie stávkovej ponuky, jednoduchosť, dostupnosť, prehľadnosť na každom zariadení - to je v našom teste stávkových kancelárií absolútnou podmienkou pre zisk hodnotenia top bookmaker. Preto v našom porovnaní venujeme samostatnú kategóriu aj tomuto aspektu.

Možnosti vkladu a výberu

Ďalšia kategória, ktorej sa venujeme v našom porovnávania stávkových kancelárií, sa týka platobných možností, ktoré stávkové kancelárie ponúkajú. V našom teste sú preto zahrnuté rôzne možnosti vkladu a výberu. Z porovnania vyplýva, že rozdiely medzi jednotlivými spoločnosťami sú v tomto smere očividné! To je dôvod, prečo sme sa rozhodli v našom porovnaní stávkových kancelárií venovať osobitnú kategóriu dostupným možnostiam transakcií. Zaujímavé, aj keď nie bizarné prekvapenie: Väčšina stávkových kancelárií poskytuje viac možností pre vklad, ako v prípade výberu finančných prostriedkov. Aby sme vám v tejto súvislosti ušetrili nepríjemné prekvapenia, skúmame v našom porovnávaní stávkových kancelárií možnosti ako vložiť a vybrať peniaze a s tým súvisiace spôsoby. Stáva sa bežnou praxou medzi najlepšími spoločnosťami, že okrem tradičných variantov (ako napríklad okamžitý bankový prevod alebo kreditná karta) používajú paysafecard alebo platobné služby ako PayPal, Neteller či Skrill. Dávajte pozor však na bonusové podmienky a s bonusom spojenými vkladmi. Často sa stáva, že v prípade bonusov nie je možné použiť všetky spôsoby vkladov. Niekedy existujú dokonca aj poplatky za vklady či výbery - čo sa samozrejme negatívne prejavuje aj v hodnotení stávkových kancelárií. Počet použiteľných platobných metód sa neustále zvyšuje - v našom teste preto zdôrazňujeme tie možnosti platby, ktoré NIE sú ponúkané. Samozrejme odprezentujeme aj akýchkoľvek špeciálnych vlastnostiach v tomto porovnaní.

Zákaznícky servis a podpora

V našom prieskume najlepších stávkových kancelárií, samozrejme, nie je žiaden spôsob ako hodnotiť zákaznícky servis a podporu príslušnej stávkovej kancelárie. V niektorých prípadoch - či už sú to otázky, nejasnosti alebo iné špecifické problémy - je pomoc poskytnutá na fórach alebo webových stránkach STAVKOVANIEFORMAT, príp. priamy kontakt so stávkovou spoločnosťou. Spoľahlivý a kompetentný zákaznícky servis je v takýchto prípadoch obzvlášť cenný. V našom porovnaní stávkových kancelárií chceme dôkladne preskúmať a vyhodnotiť mnohé možnosti služieb zákazníkom. Dobrá stávková kancelária by mala obsahovať kontakt, najlepšie v niekoľkými spôsobmi: okrem telefónnej dostupnosti, by mala obsahovať možnosť e-mailového kontaktu s poštou. Najlepšie stávkové spoločnosti sa tiež vyznačujú prítomnosťou live chatu (naživo) alebo cez sociálne média ako je Facebook. Kvalitu a kvantitu kontaktných údajov skúmame v našom porovnaní. Samozrejme aj akékoľvek náklady, dĺžky hovorov či možnosti viacjazyčnej podpory sme zahrnuli do nášho hodnotenia. Taktiež hodnotíme zastúpenie v sociálnych médiách, práve vzhľadom na to, že vo väčšine prípadov ide o najčastejší spôsob komunikácie medzi ľuďmi. Kompetentný a ľahko prístupný zákaznícky servis je pre naše porovnanie stávkových kancelárií nevyhnutnou podmienkou, čo je dôvodom, prečo tejto kategória patrí aj zodpovedajúci význam.

Záver: Ktorá stávková kancelária je najlepšia?

Na otázku, či existuje najlepšia stávková kancelária, ktorá vám dá všetko, je veľmi ťažké odpovedať. V našom porovnaní stávkových kancelárií sme podrobili rôzne spoločnosti podrobnému testu a dospeli sme k zmysluplnému hodnoteniu. Je potrebné poznamenať, že výber z hodnotiacich kritérií a ich váha určuje celkové hodnotenie. Samozrejme, jedno z uvedených kritérií môže byť pre vás dôležitejšie ako druhé atď. Položte si otázku: Čomu pripisujem najväčšiu hodnotu? Výsledkom rozdielnych preferencií si každý fanúšik stávok môže vybrať pre seba inú stávkovú spoločnosť. Z tohto dôvodu môžete filtrovať stávkové kancelárie podľa 8 kritérií, ktoré sme zvolili, aby sme vám uľahčili rozhodovanie o optimálnej stávkovej spoločnosti alebo aby sme jednoducho obmedzili váš výber. Naše porovnanie športových stávkoviek by vám malo pomôcť pri výbere tej správnej. Je nutné spomenúť, že môže byť výhodné vytvoriť si stávkový účet vo viacerých stávkových spoločnostiach. Naše porovnanie by malo byť považované za vynikajúci zdroj informácií, ktorý vám umožňuje rozhodnúť sa a porovnať si uvedené faktory. Bez rozdielu, či už máte nejakú predstavu, alebo naopak ani len netušíte, čo hľadáte, naše porovnanie stávkových kancelárií vám ponúka potrebné informácie, orientáciu v problematike, a pomoc pri hľadaní stávkovej spoločnosti na takmer nekonečnom trhu. Vyberte si čo je pre vás najlepšie, čo vám sedí a s čím budete nad mieru spokojný!

nach oben