Majstrovstvá Anglickej futbalovej ligy - stávkové tipy s analýzou a prognózou

Anglická 2. futbalová liga – Championship - je liga, ktorá žiari ďaleko za hranicami Britských ostrovov. Súčasťou sú tradičné kluby, bývalé kluby prvej divízie a tie, ktoré by sa tam znovu chceli dostať. Aj práve preto si môžete prečítať aj vybrané stávkové tipy pre túto ligu. Sezóna v tejto lige môže byť dlhá, pretože 24 klubov súťaží o titul turnaja Championship, o zostup z ligy a postup do vyššej ligy. Najneskôr po 46 zápasových dňoch bude rozhodnuté o týchto otázkach. Od roku 1892 sa konajú majstrovstvá „Dolnej snemovni“. Táto súťaž od roku 2004 pôsobí ako Championship – Majstrovstvá anglickej futbalovej ligy (EFL). Turnaj patrí medzi najstaršie futbalové ligy na svete. V našej rozsiahlej analýze stávkových tipov by sme vám radi poskytli prehľad o zápasoch týchto majstrovstiev. Systém tejto ligy sa rýchlo vysvetľuje: Každý tím hrá proti každému súperovi v domácom a v odvetnom zápase. Po 46 zápasových dňoch existujú dva pevné postupujúce mužstvá a štyri zostupujúce tímy. Tímy, ktoré obsadili 3. až 6. miesto bojujú o tretie postupové miesto do Premier League. Semifinále a finále sa odohrávajú na štadióne Wembley. Championship je udalosťou, ktorá priťahuje masy každý rok - dokonca aj v našich zemepisných šírkach.

Lesedauer: 3 min
Derzeit keine aktuellen Wett Tipps
Predchádzajúce stávkové tipy
FC Middlesbrough : Coventry City FC
Championship anglickej EFL
17.05.2023, 21:00 Uhr
Luton Town : FC Sunderland
Championship anglickej EFL
16.05.2023, 21:00 Uhr
Burnley FC : Cardiff City
Championship anglickej EFL
08.05.2023, 16:00 Uhr
Tipsport bonus
100 % až do výšky 4000 € + 15 € zadarmo!!!
Huddersfield Town : FC Reading
Championship anglickej EFL
08.05.2023, 16:00 Uhr
Blackburn Rovers : Luton Town
Championship anglickej EFL
01.05.2023, 18:30 Uhr
FC Blackpool : FC Millwall
Championship anglickej EFL
28.04.2023, 21:00 Uhr

Ako sú stávkové tipy na Championship EFL vytvorené?

V tomto prehľade najskôr uvidíte všetky zápasy Championship-u, o ktorých už máme dostupné kurzy. V stávkových tipoch pod tlačidlom "Na tip" môžete nájsť naše odporúčania na tipy pre daný zápas. V tom článku budeme diskutovať o presných špecifikách toho stretnutia, ako aj o silných a slabých stránkach oboch tímov. Získate najlepší možný pohľad na vlastné stávkové tipy. Naše prognózy zahŕňajú aktuálnu formu oboch tímov, zranenia dôležitých hráčov, priame porovnanie a mnoho ďalších parametrov. Na základe všetkých týchto údajov sa snažíme predpovedať tento zápas vrátane tipov na stávky pre Championship.

Čo potrebujete vedieť pred vytvorením stávky na zápasy Championship-u?

Majstrovstvá EFL (Championship) sú jedným z najstarších futbalových líg na svete a tiež jednou z najprestížnejších. V tejto lige ide všetko poporiadku. 46 hracích dní sa musí odohrať v jednej sezóne. To znamená veľa „anglických týždňov“ a to, že tímy často hrajú futbalový zápas trikrát týždenne. V takej dlhej sezóne je veľa vzostupov a pádov. Úroveň hry v druhej anglickej lige je pomerne vyrovnaná - pohľad na krivku formy tímov je preto mimoriadne dôležitý. Samotné umiestnenie v tabuľke nemá toho veľa čo povedať, ak chcete vytvoriť stávkový tip na zápas Championship-u EFL. V našej analýze stávkových tipov sa tiež pozrieme na to, ktorí hráči nenastúpia na ďalší zápas – či kľúčoví hráči zlyhajú (samozrejme, to ovplyvní šance mužstva na výhru) a pod. Keďže táto liga je považovaná za jednu z najťažších a najkonkurencieschopnejších na svete, v priebehu dlhej sezóny Championship-u si môže každý hráč prejsť menším či väčším zranením.

Existujú nejaké tipy na favoritov na Championship?

V priebehu rokov hralo v tejto lige 142 rôznych klubov (v priebehu meniacich sa názov ligy). Vytváranie favoritov, ktorí by sa držali na špici celé roky, je prirodzene ťažké. Koniec koncov, víťaz, vicemajster a druhý vicemajster Championship-u postupuje do prvej anglickej ligy. Často sa nové tímy tlačia zdola. A počas sezóny vznikajú noví favoriti. Okruh zvyčajne pozostáva zo zostupujúcich mužstiev Premier League a nádejných tímov, ktoré sa chcú dostať na ich úroveň. Okruh favoritov na Majstrovstvách EFL je však tradične pomerne veľký - navyše v priebehu dlhého šampionátu dochádza k výkyvom. Takže favoriti na Majstrovstvách EFL sa môžu meniť v priebehu turnaja - s našimi tipmi na stávkovanie vždy zostanete v obraze.

Ktoré stávkové trhy sú dostupné pre Championship?

Možnosti stávok Majstrovstiev EFL nemusia byť také veľké ako na anglickú Premier ligu. Je tu však značný počet variantov stávok, s ktorými môžete staviť. Tieto špeciálne stávky uvedieme v našich prognózach, ako to vysvetlíme nižšie.

Aké sú dlhodobé stávky na Championship?

Samozrejme, ak chcete vytvoriť dlhodobé stávky na Championship, môžete tak urobiť kedykoľvek, pokiaľ liga nezačne. Zvyčajne vsadíte na šampióna - víťaza Majstrovstiev EFL. Takáto stávka je zvyčajne vhodá na začiatku majstrovstiev, ale môže byť zaujímavou aj počas sezóny, kedy sa objavia favorizované tímy alebo sa niektoré tímy rozlúčia s turnajom. Hoci dlhodobé stávky na stavkovanieformat.sk výslovne neuvádzame, v našej analýze stávkových tipov sa často pýtame, kto je favoritom na titul turnaja. Hľadanie odpovede ženie stávkových fanúšikov na celom svete vpred. Môžete, samozrejme, vytvoriť dlhodobú stávku, ak je táto stávková forma dostupná a aktívna. S trochou zručností a správnym časovaním môžete skórovať s týmto stávkovým tipom.

Kedy sú handicapové stávky, stávky s dvojitou šancou a stávky bez remízy zaujímavé?

Tieto 3 stávky patria medzi špeciálne stávky, ktoré odporúčame aj na zápasy Championship-u. Najmä v očakávaných tesných zápasoch tieto tipy stávok v pravom slova zmysle stoja za to. Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto možnostiach stávkovania, obráťte sa na našu Školu stávkovania, kde sa môžete dozvedieť viac aj o rôznych stávkových stratégiách.

  • Handicapová stávka
    S handicapom môžete staviť na Championship vtedy, keď sa očividný outsider stretne s jedným z favoritov. V takej veľkej lige sa to stáva pomerne často. V handicapovej stávke získa outsider zvyčajne dostane 1 alebo 2 góly náskok. Favorit musí v riadnom hracom čase dohnať tento náskok a vyhrať, aby bola vaša stávka úspešnou. HC stávky sa zvyčajne používajú na zvýšenie kurzov na favoritov.
  • Dvojitá šanca
    Stávky s dvojitou šancou sa nazývajú tiež stávkové tipy s 1/X, 1/2 a X/2 – eliminujete stávkový tip 3-way stávky. Takúto stávku môžete využiť, keď sa stretnú dva zhruba rovnaké tímy. Tiež ju môžete využiť, ak máte pred očami sľubnú výhru outsidera ako domáceho alebo hosťa. Dokonca aj keď špekulujete nad remízou - alebo ju vylúčite kategoricky - stávka s dvojitou šancou môže byť výnosná.
  • Stávka bez remízy
    Táto stávka môže byť preložená ako "remíza – peniaze späť" alebo "remíza - žiadna stávka". V podstate platí, že „draw no bet“ funguje podobne ako stávka s dvojitou šancou, s výnimkou, že v prípade remízy v „draw no bet“ dostanete vašu stávku späť. Preto je možný vyšší zisk. Veľmi sa odporúča využiť takýto tip stávky v prípade jasného favorita.

Ktoré špeciálne stávky sú ponúkané pre Championship?

Na Championship vám ponúkame rôzne špeciálne stávky. Tri najdôležitejšie sme pre vás už zosumarizovali vyššie. Tie sú - ako sme už uviedli - užitočné, ak sa veľký favorit stretne s outsiderom alebo ak dva tímy hrajú na rovnakej úrovni. Ale upozorňujeme aj na stávky na polčas, oba tímy skórujú alebo na stávky nad/pod. Často sa stávkuje na počet strelených gólov - to znamená, či padne viac alebo menej ako 2,5, 3,5 alebo 4,5 gólov, čo sa tiež odráža aj v našej analýze.

Záver – stávkové tipy pre Championship

Naše odporúčania stávkových tipov na zápasy anglického Championship-u sú vždy zaujímavé na prečítanie. Predovšetkým, ak chcete na zápas staviť, odporúčame vám, aby ste si pozorne prečítali našu analýzu. Možno nájdete aspekty, ktoré ste si doposiaľ ešte nevšimli a nájdete vzrušujúci stávkový trh, ktorý vám môže priniesť peknú výhru.

nach oben