Stávky na neskoré góly

V nasledujúcom texte by sme vás chceli oboznámiť s veľmi populárnou a sľubnou stávkovou stratégiou - stávkami na neskoré góly. Táto metóda, ktorá patrí medzi odvetvie stávok na góly, sa často používa kvôli rôznym faktorom, ktoré vám chceme odprezentovať. Prirodzene, stávky na neskoré góly, pracujú s niekoľkými druhmi športov - radi by sme sa však sústredili na futbal.

Lesedauer: 4 min

Ako sú stávky na neskoré góly označované stávkovými kanceláriami?

Dnes je už možné staviť na neskoré góly so všetkými dôležitými stávkovými kanceláriami. Ponuky sa často líšia v rôznych bodoch, ktoré musíte zvážiť. Stávky sú rôznymi stávkovými kanceláriami označené rôznymi spôsobmi alebo sú nastavené na rôzne časové obdobia. Sú možné dva prístupy: 1) Stávka na neskoré góly je umiestnená ako takzvaná stávka nad/pod (over/under). Napr. v určitom futbalovom zápase vsádzate na počet gólov strelených od 75:01 minúty až do konca bežného hracieho času podľa tohto princípu:

  • Viac ako 0,5 gólu | Kurz 1.95
  • Menej ako 0,5 gólu | Kurz 1.75

Myšlienka tohto princípu je naozaj jednoduchá: ak je v tomto časovom horizonte dosiahnutý gól, znamená to viac ako 0,5 gólu, ak nie je dosiahnutý žiadny gól, je to menej ako 0,5 gólu. Tento zápis alebo tento typ stávky používajú stávkové kancelárie, najmä ak je k dispozícii navyše možnosť stávkovania viac alebo menej ako 1,5 alebo 2,5 gólov. 2) Vo väčšine prípadov sa stávky na neskoré góly vykonávajú podľa tradičného princípu áno/nie:

  • Padne gól po 75 minúte | Áno
  • Padne gól po 75 minúte | Nie

Väčšina stávkových kancelárií ponúka časové rámce pätnástich minút na stávky na góly. Ak chcete staviť na neskoré góly, najčastejší je časový rámec od minúty 75 do minúty 90 plus nadstavený čas. Mali by ste sa vyhnúť kratším časovým intervalom (napríklad 10 minút). Otázka "Odkedy je gól považovaný za neskorý gól?" je dôležitá, pretože sa táto doba líši od stávkovej kancelárie po stávkovú kanceláriu. Musíte zvážiť všetky, hoc aj malé rozdiely, pretože môžu byť rozhodujúce pre výhru alebo prehru stávky. Napríklad stávková kancelária 1xbet ponúka možnosť "gólu po 74 minútach", zatiaľ čo bet365 nazýva neskorý gól gólom po minúte "75:59". Je to podobné s kurzami - preto musíte mať na zreteli tieto nuansy a ich príp. vplyv na voľbu vašej stávkovej kancelárie s touto stratégiou. V mnohých stávkových kanceláriách nájdete ponuku v sekcii "Posledný gól zápasu".

Kedy a prečo by ste mali staviť na neskoré góly?

Okrem pravdepodobnosti úspechu vzniká otázka, prečo má zmysel staviť sa na neskoré góly. Pre aké zápasy by ste mali túto stratégiu použiť? Existuje veľa dôvodov pre neskoré góly vo futbalových zápasoch:

  • sila a koncentrácia hráčov sa časom zhoršujú
  • náhradní hráči prinášajú do hry nový život

  • na konci zápasu favorit strieľa ešte jeden gól, lebo outsider je nútený viac riskovať a robí chyby
  • outsiderovi sa podarí streliť gól po tom, čo favorit uberie nohu z plynu, pretože si myslí, že už je výhra v kapse

Tento zoznam ukazuje, že pre túto stratégiu sú vhodné najmä zápasy so zjavným favoritom a outsiderom. Okrem toho by ste sa mali pozrieť na zranenia, ako aj na príslušné rozdiely medzi tímami. Obe môžu fungovať ako indikácia neskorých gólov. Je dôležité, aby ste sa bližšie pozreli na posledné zápasy jednotlivých tímov. Môžete nájsť nejaký vzorec? Jeden tip: tímy, ktoré sú schopné dostať neskoré góly, môžeme nájsť ľahšie ako tímy, ktoré na konci hry často strieľajú góly. Vytvorte vašu stávku iba po uspokojivej a dobre odôvodnenej analýze!

Aké výhody prináša stratégia "stávky na neskoré góly"?

Analýzy ukazujú, že stratégia stávkovania na neskoré góly je mimoriadne sľubná. Poďme sa pozrieť na dva zápasové týždne v Nemecku, 16. a 17. kolo sezóny 2017/18:

  • V 16. kole v piatich z deviatich zápasov bol zaznamenaný neskorý gól v posledných 15 minútach - to je úspešnosť 56 %.
  • V 17. kole nemeckej Bundesligy v osmich z deviatich zápasov sa po 75. minúe skórovalo jedným alebo viacerými neskorými gólmi - to je neuveriteľná úspešnosť 89 %.

Samozrejme, takáto percentuálna úspešnosť je extrémnou hodnotou. No poukazuje na vysokú šancu na výhru s touto stávkovou stratégiou.

Ide len o malú vzorku, no aj podrobné štatistiky poukazujú na pozitívny obraz pre stávkových fanúšikov. Pravdepodobnosť výskytu takéhoto gólu počas dlhšieho pozorovacieho obdobia zaznamenalo určitú hodnotu okolo 60 %. Teoreticky by nič nemalo stáť v ceste dosiahnutiu trvalého dlhodobého zisku. Skúsenosti ukázali, že pre fanúšikov stávok a pozorovateľov je jednoduchšie predpovedať faktor "neskorých gólov" a profitovať z nich ako s inými stávkami na góly – ako napríklad celkový počet gólov v zápase. Ďalšou výhodou tejto stratégie športových stávok je, že ide o bežnú 2-way stávku. Šance na výhru sú 50:50. Kurzy na neskorý gól sa navyše pohybujú medzi 1.80 a 2.00. Príležitostne môžete nájsť kurzy nad 2.00, ale tie sú viac menej výnimkou. Väčšinou sa rovnajú 1.90. To pre vás znamená, že môžete takmer zdvojnásobiť vašu úspešnú stávku! Matematická pravdepodobnosť výskytu je stávkovými kanceláriami hodnotená asi na 52 %. Dlhodobý medián pre neskoré góly je však štatisticky vyšší a je približne 60 %, ako bolo už uvedené vyššie.

Tu je ilustračný príklad stávkovania na čas gólu v stávkovej kancelárii Bethard: Čím dlhší je hrací čas, tým pravdepodobnejší je aj gól. Na stávku na neskorý gól od 76. minúty je veľmi dobrý kurz 2.00.

Ako najlepšie využiť stratégiu "stávky na neskoré góly"?

Kľúčovou otázkou je: ako môžem čo najlepšie využiť určitú taktiku? Môžete využiť stávky na neskoré góly iba vtedy, keď ich umiestnite ako jednoduchú stávku! Kombinované stávky a systémové stávky sú pre túto strategickú úvahu príliš riskantné a po určitej dobe by vás mohli dostať do mínusu. Ak chcete dosiahnuť dlhodobý zisk s touto stratégiou stávkovania, musíte umiestniť jednoduchú stávku na neskorý gól na niekoľko zápasov. Jeden stávkový tip môže byť neúspešným pomerne rýchlo. Odporúčame vám umiestniť stávku na gól v posledných 15 minútach na niekoľko zápasov so zjavnými favoritmi, kde je možné očakávať mnoho gólov a aj mnoho neskorých gólov. Nemali by ste ignorovať kurzy stávkových kancelárií a mali by ste si ich porovnať. Ďalej by ste mali starostlivo zvážiť výšku stávky - odporúčajú sa skôr malé sumy na zápas. Táto stratégia má zmysel a je zisková väčšinou, keď sa používa v dlhšom období. Stávky v rozmedzí do 10 € sú úplne dostačujúce.

Obzvlášť atraktívne: neskoré góly s live stávkovaním

Stávka na neskoré góly je obzvlášť populárna v odvetví live stávok. To, samozrejme, súvisí s kurzami, ktoré sa zvyšujú každú minútu ku koncu zápasu. Odporúčame sledovať zápas naživo. Live tickery (live výsledky) môžu byť aktualizované oneskorene až o niekoľko minút!!! Pri stávkach naživo rozhoduje každá minúta. Okrem toho, ak ste si istí, že bude strelený ďalší gól, nemali by ste čakať príliš dlho! Umiestnite stávku - kurzy sú dostatočne vysoké! Nemusíte čakať na ešte lukratívnejšie kurzy. Skúsenosti nám ukázali, že je chybou čakať na nadstavený čas. Nie je nič nepríjemnejšie ako gól, ktorý je strelený krátko pred tým ako stihnete vytvoriť stávku. Naša rada: mali by ste sa rozhodnúť pred 80. minútou, ak chcete staviť na neskorý gól.

Opačná stratégia - stávkovanie proti neskorým gólom

Táto stratégia je tiež veľmi populárnou v sektore live stávkovania a je vhodné ju použiť len v tomto kontexte. Pred zápasom by sme neodporúčali túto stratégiu! Mali by ste konať najmä vtedy, keď ani jeden z tímov nepotrebuje gól a oba tímy sú zrejme spokojné s výsledkom. Vždy postupujte pozorne!