Stávky na polčas

Stávky na polčas sa týkajú príslušných častí športovej udalosti. Keďže futbal dominuje, v oblasti športových stávok sa tento termín stal bežným. V hokeji to budú stávky na tretiny, v americkom futbale a basketbale na štvrtiny a pod. Stávky na polčas môžu byť použité veľmi rôzne - preto chceme podrobnejšie preskúmať rôzne druhy tejto stávky, ako aj strategické úvahy. Zameriame sa na futbal.

Lesedauer: 3 min
Themen in diesem Artikel:
 1. Čo sa myslí pod slovom stávka na polčas?
 2. Aké stratégie poznáme pri stávkach na polčas?
 3. "Klasická" stávka na polčas: Stávka na výsledok polčasu
 4. Kto vyhrá 2. polčas?
 5. Stávky na polčas - na góly, karty či rohy
 6. Špeciálne stávky na polčas
 7. Live stávky na polčas
 8. Stávky na výsledok polčasu/konečný výsledok

Čo sa myslí pod slovom stávka na polčas?

Stávky na polčas sú športové stávky, ktoré sa zameriavajú na časti súťaže/športovej udalosti/zápasu. Vo futbale sú to dve polovice po 45 minútach - polčasy. Tento typ stávky môžete nájsť aj v mnohých iných športoch, pričom stávka potom odkazuje na príslušné časti zápasov. V hokeji to sú tretiny, v americkom futbale a basketbale štvrtiny a pod. Táto stávka sa nijako nelíši od bežného stávkovania, pokiaľ ide o charakter stávky.

Aké stratégie poznáme pri stávkach na polčas?

Príslušné časti zápasov sú východiskovým bodom stávok a poskytujú širokú a rozmanitú ponuku stávok, ktorú vám predstavíme v nasledujúcej časti. Zameriavame sa na futbal.

"Klasická" stávka na polčas: Stávka na výsledok polčasu

Jednou z prvých typov tejto stávkovej formy je tip na výsledok po prvých 45 minútach, teda po prvom polčase. Takže je to bežná športová stávka, kde stavíte na víťaza. Dalo by sa povedať, že vytvoríte dva zápasy z jedného! Pri umiestňovaní stávky máte na výber: Buď umiestnite stávku podľa známeho princípu 1X2 (1 = víťazstvo domácich, X = remíza, 2 = víťazstvo hostí) alebo tipujete na presný výsledok polčasu. Je jasné, že stávkové kurzy na presný výsledok sú oveľa vyššie ako v stávke 1X2, pretože pravdepodobnosť výhry je oveľa nižšia. Vo všeobecnosti by ste mali zvážiť: Stávkové kurzy na výhru družstva po prvých 45 minútach sú vyššie ako pre riadny hrací čas. Hlavným dôvodom je, že výsledok polčasu je oveľa častejšie 0:0 alebo 1:1 než celkový výsledok! Stávkové kurzy na remízu sú teda tradične nižšie ako obvykle v tejto stávkovej forme. Stávka na víťazstvo na polčas vedúceho favorita je na druhej strane lukratívnejšia. Ukážeme vám rozdiely na príklade Hannover 96 verzus Borussia Dortmund:

 • Kurzy na konečný výsledok
  Výhra H96 5.75 | X 4.30 | výhra BVB 1.50
 • Kurzy na výsledok 1. polčasu
  Výhra H96 5.50 | X 2.40 | výhra BVB 1.95

Kto vyhrá 2. polčas?

Ďalšia populárna verzia stávok na polčasy - na rozdiel tipov na výsledok polčasu - je stávka na výsledok druhej polovice zápasu, a teda 2. polčasu. Teoreticky, s touto zvolenou možnosťou zápas začína skóre 0:0 po prestávke. Pretože favorit vyhráva poväčšine druhý polčas, kurzy sú zvyčajne o niečo nižšie v porovnaní s výsledkom po prvom polčase. Vo všeobecnosti sú však kurzy ešte stále vyššie ako kurzy na víťaza po 90 minútach. Uvádzame zápas Hannover 96 verzus Borussia Dortmund opäť ako príklad:

 • Kurzy na výsledok 2. polčasu
  Výhra H96 5.00 | X 3.00 | výhra BVB 1.70

Ale prečo sú v tomto prípade tiež stávky na tip na outsidera nižšie? Súvisí to s jednoduchou úvahou: Často favorit už rozhodne v prvom polčase. Predpokladajme, že favorit vedie 3:0 po prvom polčase. Zápas môže pokračovať takýmto spôsobom aj po prestávke. No je tiež celkom možné, že tím vo vedení zaradí po prvom polčase nižšiu rýchlosť, a preto druhá polovica skončí remízou alebo tak, že favorit dokonca prehrá druhú polovicu 0:1 – čo, samozrejme, nezmení jeho konečné víťazstvo.

Stávky na polčas - na góly, karty či rohy

Takéto stávky na polčas, ktoré sa týkajú počtu gólov, kariet alebo rohových kopov v zápase, sú obzvlášť populárne v športových stávkach. Stávky na góly však patria na vrch zoznamu. Väčšina týchto stávok je založená na zásade over/under (nad/pod) stávkovania, ktorú podrobnejšie vysvetlíme v sekcii over/under (nad/pod) stávok. V skratke však uvedieme základný princíp: Stávková kancelária navrhne určitú hodnotu. Športový tipér sa potom musí rozhodnúť, či toto číslo bude prekonané alebo nie. Ide o 2-way stávku. Samozrejme, mnoho stávkových kancelárii vám tiež umožňuje vsadiť na presné číslo (výsledok). Populárne stávky na polčas v tejto kategórii sa týkajú celkového počtu gólov v oboch polčasoch alebo počtu gólov jednotlivých tímov v príslušných polčasoch. Zo skúsenosti vieme, že vo futbale sa v druhej polovici zaznamenáva viac gólov. V iných športoch to nemožno povedať jasne. V americkom futbale alebo basketbale to nie je takým jasným trendom ako vo futbale (pokiaľ ide o skórované body) - preto kurzy sú vyváženejšie. Ale späť na futbal: Niektoré, ale nie všetky stávkové kancelárie vám tiež umožňujú staviť na počet kariet alebo rohových kolov. Ďalšie 3-way stávky by mohli byť napríklad: Bude zaznamenaných viac rohov v prvej alebo druhej polovici zápasu? Alebo: Ktorý tím dostane viac kariet v 1. alebo 2. polčase? Už viete, na čo sa zameriavame. Stávky na polčas ponúkajú veľký počet možností: s touto stávkovou formou môžete tiež vytvoriť stávky s dvojitou šancou, handicapové stávky alebo stávky na strelcov!

Špeciálne stávky na polčas

Okrem troch vyššie predstavených pilierov skupiny stávok na polčas - víťaz 1. polčasu, víťaz 2. polčasu a stávky na počet gólov atď. - máte tiež možnosť, v závislosti od stávkovej kancelárie, staviť aj na špecifickejšie stávky na polčas. V nasledujúcom zozname vám chceme ukázať niekoľko zaujímavých verzií. Majte však na pamäti: nie všetky stávkové kancelárie poskytujú takéto stávkové možnosti.

 • V ktorom polčase strelí tím 1/2 viac gólov? 1. PČ | 2. PČ | rovnako
 • Kto strelí prvý gól v 1. polčase? Tím 1 | Tím 2 | nikto
 • Kto strelí prvý gól v 2. polčase? Tím 1 | Tím 2 | nikto
 • Skóruje tím 1/2 v oboch polčasoch? Áno | Nie
 • Skórujú oba tímy v 1./2. polčase? Áno | Nie

Live stávky na polčas

Stávky na polčas sú prednostne vytvárané ako live stávky. Máte možnosť, rovnako ako aj stávková kancelária, reagovať na priebeh zápasu, možné zranenia alebo iné incidenty. Aj v tomto prípade vás kancelárie ich výberom rozmaznávajú. Stávky na víťaza druhého polčasu sú napríklad obľúbené. Stávkové kurzy prirodzene závisia od výsledku polčasu, aj keď je zaujímavé, že stávkové kancelárie reagujú úplne inak. Ako sme už uviedli, vedúci tím často v druhom polčase poľaví a už viac neútočí - ale je tiež možné, že v druhom polčase výšia svoje vedenie. Takže musíte si byť toho vedomý! Nemali by ste veriť, že jasné výsledky sú vo futbale nezaujímavé, pretože často robia najlepšie stávkové kurzy pre live stávky! Samozrejme, že by ste sa nemali slepo hnať za vysokými kurzami. Má to zmysel len vtedy, keď sa vaša túžba a intuícia prekrývajú s atraktívnymi kurzami. Takéto stávky sú vždy, samozrejme, spojené s určitým rizikom. Preto odporúčame vo všeobecnosti umiestňovať menšie sumy na live stávky, aby ste sa vyhli frustrácii.

Stávky na výsledok polčasu/konečný výsledok

Túto populárnu a sofistikovanú formu stávok na polčas sme pripravili v článku stávky na výsledok polčasu/konečný výsledok

nach oben