Stratégie jednoduchých stávok

To, že profesionálni športoví tipéri veria jednoduchým stávkam, by vzhľadom na pomerne nízky rizikový faktor, nemalo byť prekvapením. V nasledujúcom článku môžete zistiť, ktoré strategické možnosti stoja za týmto typom stávok a ako ich môžete optimálne využiť.

Lesedauer: 3 min

Čo musíte zohľadniť v stratégiách pre jednoduché stávky?

V našej rubrike o typoch stávok sme už uviedli, že jednoduché stávky fungujú veľmi ľahko, a preto sú aj najobľúbenejšou možnosťou stávkovania. To však neznamená, že pre tento typ stávky neexistujú žiadne stratégie. Naopak, je tu niekoľko dôležitých bodov. Preto sme v našej Škole stávkovania nahromadili tie najužitočnejšie tipy. Ak umiestnite jednoduchú stávku, šanca, že to vyjde je pomerne vysoká. To súvisí so skutočnosťou, že vsadíte na presne jednu udalosť a stávkový tip nie je viazaný na iný tip. Nižšie riziko a vyššie kurzy však neznamenajú, že by ste mali umiestňovať vaše stávky bezstarostne a bez premyslenia. Pretože minimalizácia rizika je spojená len so skutočnosťou, že vaša stávka nezávisí od akejkoľvek inej udalosti (výsledku). Napríklad, ak si vyberiete outsidera vo futbalovom zápase, ktorý má stávkový kurz 6.80, matematický kurz je, že váš odhad bude len 14,7 %. Preto by ste mali mať na pamäti, že jednoduché stávky automaticky neznamenajú bezpečný zisk. Možno však povedať, že s touto formou stávok môžete dosiahnuť dosť lukratívne zisky.

Čím sú stratégie jednoduchých stávok zaujímavé pre začiatočníkov?

Jednoduchá stávka sa vyznačuje svojou jasnosťou a jednoduchosťou. Mnohí nadšenci stávkovania oceňujú jej nízke riziko. Zatiaľ čo v kombinovaných stávkach sú jednotlivé stávky vzájomne spojené do hromadnej stávky tak, že každá zo stávok musí vyjsť na to, aby ste vyhrali, v prípade jednoduchých stávok stačí tipnúť správny výsledok jednej udalosti. Šance na výhru sú teda mnohonásobne vyššie ako v prípade kombinovaných stávok. Avšak jednoduché stávky sú obvykle spojené k malým ziskom - pokiaľ sa nejedná o stávkovanie s vysokými stávkovými kurzami. Zo strategického hľadiska to znamená na jednej strane menej hazardovania, no na strane druhej máte v prenesenom slova zmysle viac čo stratiť. Neznamená to doslova stavenú sumu. Skôr je to myslené tak, že je oveľa pravdepodobnejšie s týmto typom stratégie, že vytvoríte bezpečný zisk. To je ešte trpkejšie, ak je športová stávka prehraná. A to je presne miesto, kde prichádzajú na scénu potrebné zozbierané informácie! Tie sú, samozrejme, dôležité pri akomkoľvek type stávok. Najmä pre jednotlivé stávky je to obzvlášť cenné! Môžete využiť vašu informačnú výhodu na optimalizáciu šancí na výhru. Pred futbalovým zápasom by ste mali byť informovaný o aktuálnej forme tímu a vyhľadať si novinky o tíme. Mali by ste sa tiež pozrieť na rôzne štatistiky. Poznatky o schopnostiach tímu vyhrávať doma či vonku, vybrané taktiky alebo iné aspekty, ktoré vám môžu pomôcť na ceste k úspešnému stávkovaniu. Rovnako aj otázky typu "Ako často sa tieto tímy (hráči) stretávajú proti sebe?" Si môžete rýchlo overiť pred vytvorením stávky. Analýzy predchádzajúcich zápasov vám môžu tiež pomôcť pri vašom rozhodovaní (aj v tom smere, či sú kurzy dobré a zodpovedajúce danej situácii/zápasu/udalosti). Okrem tohto strategickému bodu, jednoduché stávky ponúkajú pre začiatočníkov perfektnú možnosť vyskúšať si stávkové kancelárie, príp. spoznať ich web stránku či mobilnú aplikáciu. Ak využijete jeden z bonusov pre nových zákazníkov, odporúčame vám, aby ste hrali s istotou (aj keď pri športovom stávkovaní si, samozrejme, nikdy nemôžete byť úplne istý), a najprv stávkovali s jednoduchými stávkami a neriskovali hneď s lukratívnymi a lákavými kombinovanými stávkami. Odporúčame najprv vytvárať menšie stávky v rozmedzí od 5 do 10 €. Len s väčším rozpočtom by ste mali siahnuť na vyššie sumy.

Aké strategické úvahy používajú stávkoví experti v prípade jednoduchých stávok?

Zabehnutí profíci sa spoliehajú takmer výlučne na jednoduché stávky. Aj napriek tomu, že kombinované stávky ponúkajú vyššie hodnoty ziskov, keďže kurzy sa akumulujú (násobia) a preto majú osobitný šarm. Mnohí sa však snažia, pokiaľ je to možné, vyhnúť sa im. Aj napriek tomu, že sa z krátkodobého hľadiska môže váš rozpočet na športové stávky výrazne zvýšiť, profesionálni tipéri sa zvyčajne uspokojujú s dlhodobou stratégiou. Minimalizácia rizík a bezpečné zisky majú tu najvyššiu prioritu. Úvaha je pomerne jednoduchá: pravdepodobnosť uhádnutia správneho výsledku - napríklad výsledok futbalového zápasu - je 1:3. Šanca na výhru je 33,33 %. Pre stávkových odborníkov je už táto hodnota dostatočne nízka. Pripomeňme si nasledujúcu spleť myšlienok: V prípade kombinovanej stávky, ktorá obsahuje tri stávkové tipy spôsobom 1X2, stávka samotná ponúka 27 rôznych stávkových možností (3x3x3). Šance na úspešnosť športovej stávky sa tak znížia na menej ako 4 %! Ako vidíte, táto pravdepodobnosť, je úplne ignorovaná v tejto stávkovej stratégii. Profesionáli v stávkovaní alebo tí, ktorí chcú žiť zo športových stávok, sa na všetko pozerajú z viac objektívnej perspektívy. Zábava zo stávkovania je minimalizovaná a stávky strácajú osobitný šarm. Získanie rýchlych peňazí však nie je cieľom tejto stratégie. Stálosť a vytrvalosť by sa mali v tomto smere vyplácať. Prehrané jednoduché stávky môžu byť ľahko získané späť. Vezmite si nasledujúci príklad, v ktorom sú uzatvorené celkom štyri jednoduché stávky s vkladom vo výške 10 € na každú stávku:

  • Tip A. Kurz 1.40 | Stávka je vyhraná | Výhra 4 €
  • Tip B. Kurz 1.50 | Stávka je vyhraná | Výhra 5 €
  • Tip C. Kurz 1.60 | Stávka je vyhraná | Výhra 6 €
  • Tip D. Kurz 1.70 | Stávka je prehraná | Prehra 10 €
  • Čistý zisk 5 €

V tomto prípade náš stávkujúci profesionál uzatvoril stávky, ktoré ponúkajú vysoké kurzy. Zatiaľ čo jedna zo stávok je prehratá, ostatné tri sú všetky vyhrané. Nakoniec je jeho zisk 5 €. S trochou trpezlivosti a disciplíny môže stratégia jednoduchých stávok výrazne zlepšiť váš stávkový rozpočet.

nach oben