Stratégie kombinovaných stávok

Kombinované, tzv. akumulované stávky sú v stávkovej komunite obľúbené a bezkonkurenčné. Najväčšou výhodou je, že už s malou stávkou môžete dosiahnuť veľké zisky. Čomu by ste mali určite venovať pozornosť v prípade kombinovaných stávok a aké stávkové stratégie vám môžeme odporučiť, vám ukážeme v nasledujúcom článku.

Lesedauer: 3 min
Themen in diesem Artikel:
 1. Čo by ste mali zvážiť v prípade stratégií kombinovaných stávok?
 2. Aké stratégie kombinovaných stávok možno odporúčať?
 3. 2-kombinovaná stávka s bankovým tipom
 4. Kombinovaná stávka pozostávajúca zo stávok s dvojitou šancou
 5. Stratégia kombinovaných stávok: pridať stávku na favorita

Čo by ste mali zvážiť v prípade stratégií kombinovaných stávok?

Jedna vec je istá: kombinované stávky majú jasné výhody aj nevýhody. Pre profesionálnych športových stávkarov sú jednoznačne výnimkou alebo dokonca absolútnym „zákazom“. Mnohí z nich stávkujú skôr s jednoduchými stávkami. Pretože na to, aby boli s nimi dlhodobo úspešní, je dôležitý faktor šťastia a riziko je príliš vysoké. Ako sme už uviedli v našom všeobecnom článku o kombinovaných (akumulačných) stávkach, šance na víťazstvo každej jednej stávky na tikete, sú neisté! Aj keď sa kurzy pri tomto type stávok vedia rýchlo vyšplhať na 10 príp. aj viac ako 20, stávkoví odborníci často neodporúčajú tento typ stávky. Samozrejme, určité vzrušenie a zábavný faktor v športových stávkach by nemali chýbať, ale povedzme si, zábava je vyhrávať! Treba tiež poznamenať, že jednotlivé stávkové kancelárie obmedzujú počet tipov na kombinovanú stávku. Zvyčajne je limit medzi 12 až 20 tipmi. Mali by ste tiež umiestňovať kombinované stávky iba v stávkových kanceláriách, ktoré ponúkajú najlepšie kurzy. Keďže šance na výhru sú aj tak minimalizované, motto je: Keď už, tak poriadne! Keďže musíte kombinovať niekoľko stávkových tipov a dobré hodnoty kurzov sú rozhodujúce, výber stávkovej kancelárie je tu o to dôležitejší (ako pri jednoduchých stávkach). Okrem toho by malo byť všetkým stávkarom jasné, že odporúčame nadobudnúť aktuálne informácie, či už ide o formu tímov, zranenia, rozostavenie hry príp. iné faktory, ktoré môžu ovplyvniť výsledok zápasu. Je pre nás dôležité, aby ste zvážili všetky možnosti a že ste si vedomí zvýšeného rizika pri tomto type stávkovania. Samozrejme, rozhodne vás nechceme odradiť od kombinovaných stávok! Pre tých, ktorým nevadí riziko, nechcú vkladať nadmerné sumy, aby dosiahli veľké zisky, je táto forma stávkovania vhodná. Nižšie uvádzame sľubné stratégie s viacerými stávkami, ktoré by mali výrazne zlepšiť vaše šance na výhru! Jedna rada: Kombinujte iba tie stávky, ktoré by ste vytvorili aj ako jednoduchú stávku.

Aké stratégie kombinovaných stávok možno odporúčať?

Pri kombinovaných stávkach sú vzrušenie a nervozita zaručené - najmä v prípade, že stávkový tiket sa „roztiahne“ na obdobie niekoľkých (herných) dní. Máme cenné tipy, ako navyše k zábave z hazardovania môžete dosiahnuť aj zisk! Vo všeobecnosti vám môžeme odporučiť "najjednoduchšiu", a teda najbezpečnejšiu formu kombinovanej stávky, 2-kombinovanú stávku.

2-kombinovaná stávka s bankovým tipom

Naším strategickým tipom číslo 1 je vytvoriť kombináciu: 1) "bankový tip" - čo znamená, že stávka bude určite úspešná a 2) stávka s dobrým kurzom. Do akej miery je príslušný kurz dobrý je, samozrejme, v očiach stávkara. Stručne načrtneme jednoduchý príklad:

 • Bankový tip Bayern München vs. Hannover 96 | Tip 1 | Kurz 1.20
 • Dobrý tip Schalke 04 vs. Mainz 05 | Tip 1 | Kurz 1.85
 • Akumulovaný kurz 2.22

Ak dáte tieto dva tipy spoločne na tiket ako kombinovanú stávku, dostanete celkový kurz vo výške 2.22. Týmto spôsobom môžete viac ako zdvojnásobiť vašu stávku. Táto stávka je teda oveľa lukratívnejšia než len staviť na Schalke. Samozrejme, tip Bayernu musí tiež vyjsť, ale ten by zvyčajne mal. Táto stávková stratégia stávkovania je preto obzvlášť užitočná, najmä ak chcete "navýšiť" stávkový kurz jediného tipu (jednoduchej stávky) s pomocou tipu na favorita. Môžete tiež kombinovať riskantný tip s tipom na favorita - čo je tiež obľúbenou možnosťou medzi športovými stávkarmi. Na druhej strane neodporúčame 2-kombinované stávky, ktoré kombinujú stávky s dvomi veľmi vysokými kurzami. Vo všeobecnosti: kombinovaná stávka by mala obsahovať maximálne jeden tip na outsidera, pretože šance na úspech stávky sú príliš malé, a už pri kurze - povedzme – 5.00 dosiahnete pomerne vysoký zisk.

Kombinovaná stávka pozostávajúca zo stávok s dvojitou šancou

Naša stávková stratégia tip číslo 2: Ak chcete maximalizovať svoje šance na výhru, odporúča sa plne vsadiť na stávky s dvojitou šancou alebo ich zapracovať do príslušnej kombinovanej stávky. V prípade stávok s dvojitou šancou sa môžete pokúsiť o dva možné stávky. Ak ich použijete vo futbalových zápasoch, napríklad vo formáte 1X alebo X2, znásobíte svoje šance na úspech na 67 %. Samozrejme, kurzy sú o niečo nižšie. Keďže kombinované stávky sú rizikovejšie ako jednoduché stávky, je to vynikajúci spôsob, ako zvýšiť svoje šance na výhru.

Stratégia kombinovaných stávok: pridať stávku na favorita

Ďalšia stratégia stávkovania, ktorá vychádza z úvah vyššie uvedeného príkladu, je takzvaná kombinovaná stávka na víťazstvo favoritov. V tejto variante je to odlišné: Zatiaľ čo niektorí tipéri radi využívajú túto formu na doplnenie stávkového rozpočtu na športové stávky s malými stávkami, iní sa sťažujú na zvýšené riziko a príliš malý zisk, ktorý táto stratégia môže priniesť. Aby ste boli úspešný s kombinovanými stávkami na favoritov, odporúčame (ako už bolo spomenuté), udržať športovú stávku v rámci zvládnuteľného rámca. Tri alebo štyri tipy stávok by mali predstavovať maximum v tejto variante! Celkový kurz 1.70 až 1.90 je taktiež dostatočný, ak skombinujete na stávkovom tikete tipy na absolútne špičkové tímy. Nasledujúci príklad:

 • Tip A Manchester City vs. Stoke City | Tip 1 | Kurz 1.18
 • Tip B Chelsea vs. Watford | Tip 1 | Kurz 1.20
 • Tip C Real Madrid vs. SD Eibar | Tip 1 | Kurz 1.12
 • Tip D HSV vs. Bayern München | Tip 2 | Kurz 1.20
 • Akumulovaný kurz 1.90

V tomto prípade je celkový kurz 1.90. Ak stávka vzrastie - a to je čisto na papieri vo všetkých štyroch zápasoch – môžeme touto metódou takmer zdvojnásobiť stávku. Nebezpečenstvá kombinovanej stávky sú však zrejmé: Aj keď ide vždy víťazstvo favorita, sú tam ešte aspoň ďalšie štyri zápasy, ktoré musia vyjsť. Hoci tip na prvý pohľad vyzerá ako istota, šanca úspešnej športovej stávky je v tomto prípade len 52 % - šanca je teda takmer 50:50. Vidíte, nemali by ste kombinovať viac ako tri až štyri stávkové v jednej kombinovanej stávke, aj keď to je, ako v našom príklade, hneď na prvý pohľad veľmi jasné víťazstvo favoritov. Nezabudnite: Menej je často viac - najmä pri športových stávkach! Okrem toho, pri stávkovaní na favoritov by ste mali vždy brať do úvahy podmienky - ako: Je to liga alebo pohár? Hviezdy tímu často šetria v "ľahkých" zápasoch alebo v pohároch. Taktiež dávajte pozor na zápasy v skupine, ako je Liga majstrov. Tu je vždy na mieste otázka: Ide tímu ešte stále o niečo? Najmä v posledný zápasový deň, keď jasné hviezdy hrajú s B-éčkovým tímom, môžu na stávkara čakať nepríjemné prekvapenia a nepredpokladaná prehra favoritov.