Systémové stávky

Všetci tipéri športových stávok to pravdepodobne zažili aspoň raz: nesprávny tip alebo hlúpy prešľap zničí celý tiket - celá stávka je v „háji“. Veľa tipérov sa po negatívnej skúsenosti snaží vyhnúť tomuto typu stávok. Preto stávkové kancelárie „vykúzlili“ niečo špeciálne a začali so systémovými stávkami. Veľkou výhodou tejto alternatívy je, že nie všetky tipy na stávkovanie musia byť správne, aby ste dosiahli zisk. Ak je tip nesprávny, nie je to až tak zlé pri tomto type stávky. Ako tieto stávky fungujú a prečo by ste ich mali zvážiť sa dočítate v našej Škole stávkovania na STAVKOVANIEFORMAT.

Lesedauer: 5 min
Themen in diesem Artikel:
 1. Ako systémové stávky fungujú?
 2. Ako vypočítať zisk zo systémových stávok?
 3. Aké sú výhody a nevýhody systémových stávok?

Ako systémové stávky fungujú?

Systémová stávka je len ďalším vývojovým stupňom kombinovanej stávky. Pri tomto type stávky vytvoríte nielen jednu stávku, ale celú škálu kombinovaných stávok. Preto sa jednotlivé kombinované stávky nazývajú stávkovými sériami na stávkovom tikete. Rozdiel medzi systémovou stávkou a kombinovanou stávkou je v tom, že systémovú stávku môžete vyhrať aj vtedy, keď nie sú všetky vaše tipy správne. Ako staviť týmto spôsobom? Princíp systémovej stávky funguje veľmi podobne ako známy lotériový systém - s výnimkou toho, že tu si môžete zvoliť vlastné základné podmienky! Pred vytvorením systémovej stávky musíte mať na mysli nasledovné: na koľko udalostí chcete staviť? Koľko tipov musí byť správnych, aby ste dosiahli zisk? V závislosti od vašich odpovedí na tieto otázky je výsledkom množstvo rôznych stávkových systémov, ako vidíte v tabuľke: "2 z 3" (tiež 2/3), "2 zo 4", "3 z 5" alebo "4 zo 6". Bez ohľadu na to, aký typ stávky si vyberiete, všetky možné kombinácie sú vytvorené z jednotlivých tipov a sú uvedené ako stávkové série na vašom stávkovom tikete. Ak chcete vytvoriť systémovú stávku, musíte staviť minimálne na tri športové podujatia. Horná hranica väčšiny stávkových kancelárií je 8, príp. 9 tipov. Pre ľahšie pochopenie by sme chceli vysvetliť najjednoduchšiu verziu systémovej stávky - systémovú stávku "2 z 3 (2/3)". V prvom rade musíte vybrať tri rôzne športové udalosti, na ktoré chcete staviť. Napríklad vyberiete tri futbalové zápasy Ligy majstrov:

V tabuľke sa uvádza, koľko stávok tvorí jednotlivé systémové stávky
 • Tip A Real Madrid vs Tottenham Hotspur: Tip 1 (kurz 1.40)

 • Tip B Manchester United vs. SSC Neapol: Tip 1 (kurz 1.60)

 • Tip C Bayern Mníchov vs. AS Rím: Tip 1 (kurz 1.70)


Príklad systémovej stávky 2/3

Z týchto troch stávkových tipov systém vytvorí všetky možné dvojkombinácie stávok - na stávkovom tikete sa celkovo objavia tri série stávok:

 • Kombinácia 1 AB Tip A (víťazstvo Real Madrid) x Tip B (víťazstvo Manchester United)
 • Kombinácia 2 AC Tip A (víťazstvo Real Madrid) x Tip C (víťazstvo Bayern Mníchov)
 • Kombinácia 3 BC Tip B (víťazstvo Manchester United) x Tip C (víťazstvo Bayern Mníchov)

Aby ste dosiahli zisk, jedna z troch kombinovaných stávok musí vyhrať - to znamená, že dva z troch stávkových tipov musia byť správne. Všetky ostatné stávkové systémy fungujú podľa tohto vzoru, ako napríklad systémová stávka "3 z 5". Celkovo možno vytvoriť všetky 3 možné kombinácie z piatich športových podujatí: ABC, ABD, ABE, ACD, ACE, ADE, BCD, BCE, BDE a CDE. V dôsledku toho je tu desať kombinácií, z ktorých tri musia byť správne, aby ste mohli vyhrať. Okrem toho musíte brať do úvahy nasledovné: pre každú sériu stávok musíte vložiť stávku rovnakej sumy. Ak chcete vsadiť desať EUR na každú stávkovú sériu, v systéme "3 z 5" zráta sa vám to na celkovú stávka 100 eur. Takže buďte opatrní - pri tomto type stávky vám môže veľmi rýchlo vzniknúť vysoká stávka. Podrobnejší rozpis výherných modalít a šancí nájdete v nasledujúcej kapitole.

Ako vypočítať zisk zo systémových stávok?

Výpočet zisku funguje rovnako ako pri kombinovaných stávkach: suma, ktorá je umiestnená pre príslušnú stávkovú sériu je kombinovaná s celkovým kurzom. Maximálny zisk je výsledkom súčtu zisku jednotlivých stávkových sérií. To sa môže rýchlo zmeniť na mätúci a zložitý plán. Náš tip: pred umiestnením systémovej stávky sa oplatí použiť "kalkulačku systémových stávok", aby ste si prepočítali možnú výhernú sumu, ako tak vedeli odhadnúť vaše šance na výhru. Najdôležitejšie sú najmä otázky: "Aký je môj maximálny možný zisk?" Alebo "Aký vysoký bude môj zisk alebo skôr moja strata, ak existujú jeden, dva alebo dokonca tri nesprávne stávky v závislosti od zvoleného typu stávky?". Platí všeobecné pravidlo: prvé číslo systémovej stávky ukazuje, koľko udalostí musí byť správne tipnutých, aby ste dosiahli zisk. Zisk sa v tomto prípade nesmie vyrovnať nettu zisku. To znamená, že môžete vyhrať, ale celkovo ste aj tak v mínuse. Pre vytvorenie jasnejšieho obrazu, vám ukážeme výpočet zisku pre systémovú stávku "3 zo 4" a "2 zo 4" systémových stávok. Vysvetlíme vám, ako fungujú príslušné systémy. Oba stávky sú považované za sľubné pre fanúšikov stávok. Hypoteticky chcete staviť na tieto futbalové zápasy:

 • Tip A Real Madrid vs Tottenham Hotspur: Tip 1 (kurz 1.40)

 • Tip B Manchester United vs. SSC Neapol: Tip 1 (kurz 1.60)

 • Tip C Bayern Mníchov vs. AS Rím: Tip 1 (kurz 1.70)

 • Tip D Feyenoord Rotterdam vs. FC Shaktar Doneck: Tip 2 (kurz 2.10)

Príklad systémovej stávky 3/4

So systémom "3 zo 4" (3/4) sa vytvoria automaticky všetky štyri možné trojkombinácie stávok. Maximálny zisk so stávkou 10 eur na sériu stávok, celkovo 40 eur, sa dá vypočítať takto:

 • ABC stávka 10 EUR x 1.40 x 1.60 x 1.70 = 38,08 EUR
 • ABD stávka 10 EUR x 1.40 x 1.60 x 2.10 = 47,04 EUR
 • ACD stávka 10 EUR x 1,40 x 1,70 x 2,10 = 49,98 EUR
 • BCD stávka 10 EUR x 1,60 x 1,70 x 2,10 = 57,12 EUR
 • Celková stávka 40 EUR
 • Zisk 192,22 EUR I čistý zisk 152,22 EUR

Zisk je 192,22 EUR (= čistý zisk 152,22 EUR). Takže máte čistý zisk 152,22 EUR. Skutočnosť, že každá sekvencia stávok musí byť nastavená samostatne, sa môže stať pri tomto type stávkovania, ako sme už spomenuli, drahým špásom. Napríklad, ak chcete staviť iba 10 EUR, v takomto prípade by ste museli vsadiť 2,50 EUR na každú stávkovú sériu. Teraz prejdime o krok ďalej a predpokladajme, že Bayern Mníchov proti Rímu uhrá len remízu - to znamená, že Tip C je nesprávny. Ak sa všetky hry spoja, výpočet zisku vyzerá takto:

 • Stávka ABC (10 EUR) prehra

 • Stávka ABD 10 EUR x 1,40 x 1,70 x 2,10 = 47,04 EUR

 • Stávka ACD (10 EUR) prehra

 • Stávka BCD (10 EUR) prehra

 • Celková stávka 40 EUR

 • Zisk 47,04 EUR I čistý zisk 7,04 EUR

V tomto prípade môžete očakávať zisk 47,04 EUR (= čistý zisk 7,04 EUR). Teraz máte možnosť jasne vidieť, v čom spočíva výhoda systémovej stávky: aj keď bol jeden zo štyroch stávkových tipov nesprávny a celkom tri zo štyroch stávkových sérií boli prehraté, stále môžete týmto systémom dosiahnuť malý zisk. Ale nemusí to byť vždy rovnaký prípad: pri stávkovom systéme 3/4 musí byť celkový kurz úspešnej série viac ako 4.00, aby ste skončil so ziskom - ak nie je jeden výsledok správny. Opäť platí, že kalkulačka systémových stávok je naozaj cenným nástrojom na odhad vašich šancí na výhru.

Príklad systémovej stávky 2/4

Poďme o krok ďalej a pozrime sa na porovnanie na systému "2 zo 4" (2/4) – Pozrieme sa na to, čo sa stane, ak je Tip C nesprávny:

 • AB 10 EUR x 1.40 x 1.60 = 22,40 EUR
 • AC prehra
 • AD 10 EUR x 1.40 x 2.10 = 29,40 EUR
 • BC prehra
 • BD 10 EUR x 1.60 x 2.10 = 33,60 EUR
 • CD prehra
 • Celková stávka 60 EUR
 • Zisk 85.40 EUR I čistý zisk 25.40 EUR

Celkovo môžete očakávať zisk vo výške 85,40 EUR. Mínus stávka vo výške 60 EUR znamená čistý zisk stále 25,40 EUR. Čo sa stane pri tomto systéme, ak vám dva tipy nevyjdú (B a C)?

 • AB prehra
 • AC prehra
 • AD 10 EUR x 1.40 x 2.10 = 29,40 EUR
 • BC prehra
 • BD prehra
 • CD prehra
 • Celková stávka 60 EUR
 • Zisk 29,40 EUR I celková strata 30,06 EUR

V takomto prípade by ste dosiahli zisk vo výške 29,40 EUR - celkom by to znamenalo prehru vo výške 30,60 EUR. Musíte byť opatrný! Aj keď systém sľubuje zisk 2 zo 4 – čo je správne – celkový výsledok je mínusový. Ale na druhej strane plusom je, že celková stávka nie je stratená, ako by to bolo pri kombinovanej stávke. Aj keď dva zo štyroch stávkových tipov boli zlé, s touto systémovou stávkou strácate len polovicu. Teraz porovnávame maximálny zisk dvoch systémov, 2/4 a 3/4, aby sme získali lepší prehľad o šanciach na výhru s týmto typom stávky. S rovnakou stávkou na stávkovú sériu môžete počítať s celkovým ziskom 172,10 EUR (čistý zisk 112,20 EUR) s 2/4 systémom, zatiaľ čo v systéme 3/4 sa dá očakávať značný zisk 152,22 EUR. Znamená to, že dokonca aj s o 20 € menšou stávkou je možný vyšší zisk. To jasne ukazuje, že dlhšie kombinácie sériových stávok (napríklad dva vs. tri) prinášajú vyšší zisk, ale predstavujú vyššie riziko kvôli násobiacemu faktoru kurzov.

Aké sú výhody a nevýhody systémových stávok?

Výhoda v porovnaní s individuálnou stávkou je na jednej strane - podobná kombinovanej stávke - v dôsledku vyšších celkových kurzov a tým aj vyššieho možného zisku, ktorý možno získať. Po druhé, systémová stávka poskytuje vyšší bezpečnostný faktor v porovnaní s kombinovanými stávkami. Zatiaľ čo pri kombinovanej stávke je celá stávka prehratá s jedným chybným výsledkom, systémová stávka si môžete dovoliť jednu alebo dve chyby. Aj keď je tip zlý, časť stávky ostáva v hre. Z tohto dôvodu je systémová stávka veľmi bezpečná, a to nielen v porovnaní s kombinovanou stávkou, ktorá je veľmi riskantná, ale aj v porovnaní s individuálnou stávkou. Dokonca aj profesionálni športoví tipéri, ktorí v skutočnosti vsádzajú len na individuálne stávky, chcú použiť systémovú stávku ako systém ochrany. Kombinácia znižovania rizika a zvýšené značné šance na výhru možno považovať za hlavný dôvod rastúcej popularity systémovej stávky. Menší zisk v porovnaní s kombinovanou stávkou však možno považovať za nevýhodu. To je logický dôsledok nižšieho rizika. Špecifický príklad, ktorý porovnáva maximálny zisk dvoch stávkových systémov a ukazuje rozpätie zisku, nájdete na našich stránkach "Systémové stávkové stratégie". Okrem toho nemožno hovoriť o nevýhodách – skôr možné nebezpečenstvo by malo byť zvážené. Vzhľadom na to, že si môžete dovoliť robiť chyby s týmto typom stávok, veľa športových stávkarov je v pokušení vziať na seba zbytočné riziká a stávkujú príliš vysoké sumy. Stávka je umiestnená pre každú sériu stávok! Čiastočne je systémová stávka nepopulárna, pretože je ťažšie vypočítať možný zisk a stávkový tiket je mätúci najmä pri väčších systémových stávkach. Systémové stávkové kalkulačky môžu byť veľmi užitočné v oboch prípadoch - zostať nad vecou a pritom sa zabaviť. Plne chápeme, keď ste na začiatku trochu zahltený, zmätený alebo sa vám na prvý pohľad nepáčia systémové stávky. Ale nevzdávajte sa - skúste to len vyskúšať! Umiestnenie stávok je veľmi jednoduché. Nie bez dôvodu je systémová stávka obzvlášť obľúbená u profesionálnych tipérov, ktorí využívajú vyššie uvedené výhody.

nach oben