TYPY STÁVOK

V oblasti športových stávok existuje obrovské množstvo rôznych a veľmi zaujímavých druhov stávok. Niektoré z týchto stávok sú pre začiatočníkov vhodnejšie. Niektoré z nich sú veľmi riskantné a preto aj veľmi výhodné, zatiaľ čo iné stávky dosahujú bezpečnosť, no vysokú šancu na zisk. Každá forma stávkovania má svoje výhody, na ktoré chceme poukázať. V našej Škole stávkovania by sme preto chceli detailne odprezentovať jednotlivé typy stávok. Vysvetlenie na základe konkrétnych príkladov, užitočné informácie a tipy, ako aj mimoriadne cenné stratégie stávkovania, ktoré by mali viesť k úspechu, by tiež nemali byť zabudnuté!

Lesedauer: 2 min

Aké sú štandardné stávky?

V skratke, jednoduchá stávka, kombinovaná stávka a systémová stávka sú často nazývané aj štandardné stávky. Je jednoduché vysvetliť, prečo je tomu tak. Tieto tri typy stávok sú základom športového stávkovania. Považujú sa za klasiku a majú dlhú tradíciu. Tieto tri štandardné stávky je možné nazvať aj základnými typmi stávok, pretože všetky (špeciálne) stávky, ktoré prezentujeme v našej škole stávkovania, môžu byť vykonané ako jednoduchá stávka, kombinovaná stávka alebo systémová stávka. Tieto tri druhy športového tipovania sú základným pilierom športových stávok. Hlavným rozdielom medzi týmito tromi piliermi je rozsah stávkovania: pri jednoduchej stávke sa tipuje na jednu udalosť, ako naznačuje aj jej názov. Pri kombinovanej stávke sa kombinujú minimálne dve športové stávky. Príslušné kurzy sa potom násobia, teda akumulujú (preto sa stávka nazýva aj akumulovaná, či akumulačná). Len ak sú všetky tipy správne, kombinovaná stávka vyhrá. Systémová stávka je na druhej strane zložitejšia (preto sa nazýva aj rozpisová). Skladá sa z rôznych kombinácií (kombinovaných stávok). Výpočet zisku je o niečo komplikovanejší v porovnaní s ostatnými dvoma štandardnými stávkami. Samozrejme, ďalej vám prinášame rozsiahle vysvetlenie!

Aké sú špeciálne stávky?

Špeciálne stávky sú jednotlivé špecifické varianty športových stávok. Sú to stávky v pravom zmysle slova, zatiaľ čo štandardné stávky možno viac-menej považovať za typy spôsobu stávkovania. Rôzne špeciálne stávky, ako sú stávky na góly, stávky na výsledok, stávky na polčas, stávky s dvojitou šancou alebo hendikepové stávky (handikapy), môžu byť uzatvorené ako jednoduchá stávka, kombinovaná stávka alebo systémová stávka. Tieto formy stávok sa miestami líšia výrazne, miestami len čiastočne. Niektoré sú zamerané na konkrétne športy, ako je napr. futbal. Ostatné sú viac-menej všeobecným pojmom: live stávky naživo alebo dlhodobé stávky sú príkladom toho. Taktiež stávka na strelca môže byť napríklad vytvorená "normálne", interaktívne alebo medzisezónne. Pravdepodobne už máte predstavu, o čom to celé je. Samozrejme, podrobnejšie vám predstavíme rôzne druhy špeciálnych stávok!

Aké možnosti stávok existujú?

Je potrebné ešte vysvetliť, aké sú tzv. stávkové možnosti (spôsoby). Hovoríme o možných výsledkoch umiestnených tipov. Ak športová udalosť, ako napríklad tenisový zápas, má vždy víťaza a porazeného, hovoríme o stávke 1-2 (2-way). Znamená to, že existujú celkovo 2 možné výsledky (vyhrá hráč 1 alebo vyhrá hráč 2). V 1-X-2 stávke (3-way), ktorú možno nájsť napríklad v tipoch na futbalové podujatia, výsledok môže mať tri rôzne výsledky (výhra tímu 1, výhra tímu 2, alebo remíza). Fungujú na základe známeho princípu 1X2. Víťazstvá viacerými spôsobmi – viacnásobné stávky (multiple-way) fungujú trochu inak, než sa na prvý pohľad zdá. Patria medzi nich nielen športové podujatia, ktoré majú viac ako tri rôzne možné výsledky, ale aj stávky, v ktorých stávkujete na viacero výsledkov v rovnakom tipe. Takže viacnásobná stávka skutočne pozostáva z viacerých stávok. Jednotlivé špeciálne stávky sa dajú rozdeliť aj na stávky systémom 2-way alebo 3-way: stávky nad/pod (over/under), stávky s ázijskými handicapmi (hendikepové stávky) alebo tzv. stávky "head-to-head" sú napríklad klasické 1-2 stávky. Stávky na polčas/konečný výsledok patria na druhej strane medzi 1-X-2 stávky.

nach oben